CPK przekaże niemal 1,4 mln zł szkołom podstawowym z gmin Baranów i Teresin

CPK

Niemal 1,4 mln złotych, z realizowanego od czerwca br. Programu Sportowego CPK, trafi do szkół podstawowych z terenu najbliższego otoczenia lotniska: gmin Baranów i Teresin. Przekazane przez Centralny Port Komunikacyjny środki finansowe zostaną przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę, zajęcia i sprzęt sportowy, z którego skorzystają wszyscy uczniowie.

Program Sportowy CPK to kompleksowa propozycja skierowana do lokalnej społeczności – m.in. szkół podstawowych, klubów sportowych oraz trenujących w nich dzieci i młodzieży. Jego pierwszą, tegoroczną odsłoną były czerwcowe zawody lekkoatletyczne „Mistrzowski Start z CPK”. To właśnie do 8 szkół, których uczniowie wzięli udział w rywalizacji w Teresinie, trafi po 172,5 tys. zł (łącznie gminy Teresin i Baranów otrzymają z Programu po 690 tys. zł). Każda placówka będzie mogła przeznaczyć kwotę 22,5 tys. zł na zakup sprzętu sportowego oraz 150 tys. zł m.in. na remonty i poprawę infrastruktury sportowej, organizację dodatkowych zajęć z wychowania fizycznego czy wydarzeń sportowych.

– Uruchamiając Program Sportowy CPK, chcieliśmy zatroszczyć się o wszystkich miłośników sportu, a także przyciągnąć do aktywności fizycznej tych, którzy dotąd zbyt wiele czasu spędzali przy komputerze. Dla jednych będzie on sportową zabawą, dla innych szansą na rozwój i realne sukcesy. Wspieramy szereg różnych aktywności i cieszę się, że to wsparcie trafi również do uczniów szkół z Baranowa i Teresina – mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia CPK.

– Inwestycja w rozwój naszych uczniów jest inwestycją w przyszłość naszej gminy. Środki przekazane przez CPK poszerzą ofertę sportową naszych szkół, a uczniom umożliwią aktywne spędzanie czasu w ramach zajęć pozalekcyjnych – mówi Agata Trzop-Szczypiorska, wójt gminy Baranów.

– Program wsparcia przez CPK lekkoatletyki i sportu szkolnego, to także środki dla młodzieży szkolnej w gminie Teresin, od lat rozsławianej przez doskonałych zapaśników, łuczników i lekkoatletów. Dodatkowa pomoc pozwoli wyłowić i wyszkolić następne młode talenty sportowe – mówi Marek Olechowski, wójt gminy Teresin.

W ramach Programu Sportowego spółka CPK dofinansowała wakacyjny pobyt 80 dzieci i młodzieży na obozie w Borach Tucholskich, nad Jeziorem Charzykowskim. Już we wrześniu kluby i stowarzyszenia sportowe będą mogły ubiegać się o dotacje w ramach „Sportowych Grantów CPK”. Jesienią w wybranych szkołach odbędą się warsztaty dla rodziców dzieci regularnie trenujących różne dyscypliny sportowe. Właśnie z myślą o tych najbardziej uzdolnionych sportowo młodych zawodnikach spółka uruchomi niebawem program stypendialny. Za rok, zgodnie z założeniami, Program Sportowy CPK ma objąć uczniów z ponad 80 szkół podstawowych z 18 gmin z terenu Strategii Rozwoju Obszaru Otoczenia CPK.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “CPK przekaże niemal 1,4 mln zł szkołom podstawowym z gmin Baranów i Teresin”

 1. Kkk pisze:

  CPK ,>daje> pewnie ma drukarnię pieniędzy.

 2. jeb pisze:

  dlaczego tak nachalnie promujecie ten kolejny pisowski przekręt? CPK rozdaje NASZE pieniądze, na nas się pasą s..syny

  • Ekonomista z Davos pisze:

   @jeb…nij –
   z ekonomią to raczej niewiele masz wspólnego co? Do szkoły się chodziło, a raczej tylko wychodziło z domu co nie?
   Wyobraź sobie, że pieniądze będące w obiegu napędzają ekonomię, a nie takie, które są tylko u jednostki .
   Jednostka bowiem ma mniejszą siłę nabywczą, niż ogół. Jeśli tego nie rozumiesz to nie pomogę.
   Tak więc to nie jest w mniemaniu półinteligentów z PO-KO żadne „rozdawalnictwo”. Jest to sprawiedliwe dysponowanie środkami

   • debilu pisze:

    Ekonomista z szamba jesteś

   • jeb again pisze:

    kretynie z Dupos, dysponowanie kilkuset milionami rocznie na pensje pilnujących pastwiska w Baranowie to faktycznie sprawiedliwe dysponowanie środkami. Nie będę twojego wykształcenia komentował ale dziwię się że z takim IQ wiesz jak oddychać

   • Wilku pisze:

    Cieszę się, że sam przyznajesz, że lepiej realizować inwestycje, zamiast rozdawać pieniądze jednostkom pod postacią różnych plusów i nastych emerytur. Czy wiesz, że udział inwestycji w polskim PKB spada od roku 2015 i jest najniżej od 30 lat?

 3. Robi pisze:

  a CPK skad ma finasowanie i na rozdawnictwo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły