CPK przedłuża dobrowolne konsultacje

Region

Spółka Centralny Port Komunikacyjny niedawno rozpoczął dobrowolne konsultacje społeczne. Potrwają one nie dwa, lecz trzy tygodnie.

Dobrowolne konsultacje społeczne będą przesłużone ze względu na wciąż spływające uwagi w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania inwestycji na środowisko. Potrwają do 7 lipca, a zgłoszenia można przesyłać przez formularz na stronie CPK.

Dodatkowo w Centrum Kultury Żyrardów uruchomiony będzie punkt konsultacyjny. Będzie czynny 5 i 6 lipca w godz. 10.00-18.00.

Uwagi i opinie zebrane w czasie trwania konsultacji będą wzięte pod uwagę w raporcie, który zostanie opublikowany na stronie internetowej spółki. Ponadto uwzględnione będą w raporcie oceny oddziaływania na środowisko. Raport będzie składany w III kwartale 2022 r. razem z wnioskiem o decyzję środowiskową do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

Na stronie CPK opublikowano wariant inwestorski Portu Solidarność i węzła kolejowego. Plany obejmują 9 gmin: Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Nowa Sucha, Teresin, Błonie, Radziejowice, Wiskitki i Żyrardów. Interaktywne plany są dostępne tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “CPK przedłuża dobrowolne konsultacje”

  1. Mati pisze:

    A są jakieś niedobrowolne ?

  2. Dr z Tworek pisze:

    Przekop tobie by się przydał sklerozo.

  3. Brwinowianin pisze:

    …Bo my Polacy nie chcemy przekopu mierzei, nie chcemy tunelu w Świnoujściu, nie chcemy nowych dróg , ani CPK, nie chcemy rozwoju Polski i nowych miejsc pracy – TAK NAM DOPOMÓŻ Donald Tusk ! – nasz komunistyczny antypolski lider z PO-KO-TRZASK.-2050 !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły