CPK dofinansowało sześć jednostek OSP

CPK

Kolejne jednostki OSP otrzymają dofinansowanie od spółki Centralny Port Komunikacyjny. Cel jest jasny: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz zabezpieczenie przyszłych prac budowlanych przy Porcie Lotniczym CPK.

Ponad rok temu spółka CPK rozpoczęła program dofinansowania Ochotniczych Straży Pożarnych z bezpośredniego otoczenia inwestycji. Dodatkowe pieniądze otrzymają OSP z Szymanowa, Mikołajewa, Paprotni, Guzowa, Jesionki i Aleksandrowa.

Wsparcie, które łącznie przekroczy 7,5 mln zł, pozwoli na zakup sześciu, różnego rodzaju wozów ratowniczo-gaśniczych, dostosowanych do potrzeb poszczególnych jednostek. Przełoży się to bezpośrednio na wzrost poziomu bezpieczeństwa na obszarze obu gmin – Teresina i Wiskitek.

Dzięki zaangażowaniu i odwadze druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych, również mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą czuć się bezpiecznie. Cieszymy się, że mamy w tym swój udział – wsparcie naszej spółki spowoduje, że aż sześć kolejnych jednostek z gmin Teresin i Wiskitki zyska nowoczesne pojazdy i nie będzie musiało polegać na często wysłużonych już wozach. To szczególnie ważne w obliczu rozpoczęcia budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego – podkreśla Katarzyna Dobrońska, Dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia w Spółce CPK.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “CPK dofinansowało sześć jednostek OSP”

 1. Iwona pisze:

  SZOKUJĄCE, PRZEKUPYWANIE STRAZAKOW ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE

 2. Stały czytelnik pisze:

  Kosztem moim i innych osób, którym grozi ograbienie z dorobku , CPK rozdaje pieniądze. Najgorsze jest to, że ,,obdarowani ” je biorą z wielką radością. Jak mówi Pismo św. Brat będzie przeciwko bratu… do czego to zmierza?…

 3. Tadeusz pisze:

  . W ostatnich 5 latach do jednostek naszych zostały zakupione cztery nowe samochody ratowniczo-gaśnicze i trafiły one do OSP Niepokalanów, OSP Paprotnia, OSP Szymanów, OSP Teresin (sponsorowany przez spółkę prawa handlowego CPK – 2023 r). Obecnie podpisana umowa z CPK na drugi nowy samochód dla OSP Niepokalanów. Jak widać strażacy z gm. Teresin są w pełni wyposażeni w sprzęt ratowniczy w dużej ilości w dodatku duża część sprzętu jest nowa. Obecnie jeszcze trzy nowe samochody OSP Szymanów, Mikołajew Paprotnia.

 4. Kkk pisze:

  Zadajmy sobie pytanie skąd CPK pozyskało te pieniążki?

 5. Małgorzata pisze:

  Tych wozów strażackich to chyba tyle kupują bo zamierzają podpalać tych którzy się nie będą chcieli wynieść ze swoich domów

 6. Tadeusz pisze:

  Zabezpieczenie przeciwpożarowe gm. Teresin było zawsze na bardzo wysokim poziomie. Siedem jednostek OSP na terenie naszej gminy jest bardzo dobrze wyposażone w sprzęt podstawowy i specjalistyczny. Posiadamy samochody gaśnicze, podnośnik koszowy, samochody specjalnego ratownictwa technicznego, samochód do ratownictwa medycznego, samochód o dużej pojemności wody, samochód gaśniczy terenowy z napędem na trzy osie, dwie małe łodzie do ratownictwa wodnego, quad, busy. W ostatnich 5 latach do jednostek naszych zostały zakupione cztery nowe samochody ratowniczo-gaśnicze i trafiły one do OSP Niepokalanów, OSP Paprotnia, OSP Szymanów, OSP Teresin (sponsorowany przez spółkę prawa handlowego CPK – 2023 r). Jak widać strażacy z gm. Teresin są w pełni wyposażeni w sprzęt ratowniczy w dużej ilości w dodatku część sprzętu jest nowa. Mieszkańcy gminy Teresin czuli i czują się bezpiecznie. Nasz spokój mąci fakt jak czytamy w WPR24.pl „Kolejne jednostki OSP otrzymają dofinansowanie od spółki Centralny Port Komunikacyjny. Cel jest jasny: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz zabezpieczenie przyszłych prac budowlanych przy Porcie Lotniczym CPK. Dodatkowe pieniądze otrzymają OSP z Szymanowa, Mikołajewa, Paprotni” Jak można patrzeć spokojnie i pisząc poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Gdzie OSP w Skrzelewie jest przewidziane do likwidacji i wyburzenia a z planowanej rezerwacji pod planowaną budowę CPK przewidziane jest do wysiedlenia 1067 osób i ponad 1000 ha najlepszych gruntów czy to działanie też jest dla bezpieczeństwa tych osób? Czy to nie hipokryzja i obłuda? Jakie wartości szczególnie dla strażaków są najważniejsze przecież na sztandarach mamy napisane „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” a przypomnę ślubowanie strażaka ochotnika – „W pełni świadom obowiązków strażaka – ochotnika uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem ochotniczej straży pożarnej, dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia”. W którym miejscu i gdzie tu widać jakikolwiek ratunek i dla kogo? o jakiej dyscyplinie my strażaków mówimy? Dwie jednostki, które już dostały nowe samochody mają dostać jeszcze po jednym nowym samochodzie, czy jest taka konieczność? Czy pieniądze podatników są wykorzystywane przez spółkę prawa handlowego CPK zgodnie z przeznaczeniem? Gdzie nasza godność? gdzie etyka? gdzie solidarność społeczna? gdzie wartości chrześcijańskie? gdzie odpowiedzialność za inne osoby i ich mienie? Czy warto brać pieniądze (srebrniki) aby wyrazić zgodę i przychylność dla rujnowania życia dzieci, rodziców i ludzi do wysiedlenia, dla rujnowania ich mienia. Zrozumiałbym nawet jako strażak to może jeszcze, gdyby nie było innych rozwiązań, które wg naszych doradców i specjalistów są o wiele tańszych i szybszych do realizacji i rozwiązania te nie rujnują środowiska, przyrody i finansów ludzi.

 7. Brwinowianin pisze:

  Jakim to trzeba być tępakiem, żeby nazywać „rozdawalnictwem” finansowanie czegoś przez rząd PiS…Czyli co, lepiej było jak pieniądze budżetowe lądowały w prywatnych kieszeniach złodziejskiej tuskolandii ?
  Nie było wówczas finansowania niczego bo tusk powtarzał ciągle jedno zdanie;
  – POLSKI NIE STAĆ, JEST DZIURA BUDŻETOWA

 8. Stary pisze:

  Robia z ludzi glupcow

 9. Anonim pisze:

  Rozdają pieniądze…na lewo i prawo… A nic jeszcze nie wybudowali i nic nie zarobili….jak cała złodziejska mafia rządząca Polska… Okradają nas… Ale w końcu ochłapami się dzielą…

 10. paca pisze:

  Żeby coś finansować to ku.wa trzeba mieć dochód. A toto na razie tylko rozpieprza nasze miliony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły