Co z doświetleniem przejść na Warszawskiej?

Piastów

Na początku lipca piastowski magistrat ogłosił przetarg na doposażenie sygnalizacji świetlnych w urządzenia akustyczne i doświetlenie przejść dla pieszych. Zgłosiło się dwóch chętnych.

Przetarg dotyczył trzech skrzyżowań w ciągu ul. Warszawskiej. Przejścia dla pieszych na wysokości nr 3 i 23 miały zostać doświetlone. Dodatkowo miał być tu zamontowany kaseton ze znakiem „przejście dla pieszych”. U zbiegu ul. Warszawskiej i Al. Krakowskiej natomiast miało pojawić się doposażenie sygnalizacji w urządzenia akustyczne.

Na wykonanie tego zadania wykonawca miałby 20 dni od dnia podpisania umowy. Miasto Piastów na tę inwestycję przeznaczyło 95 tys. zł. W przetargu wzięły udział dwie firmy. Ich oferty jednak przekraczają założony budżet. Niższa z nich opiewa na niespełna 120 tys. zł, a druga – na ponad 230 tys. zł. Piastowski urząd nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Co z doświetleniem przejść na Warszawskiej?”

 1. Piastow pisze:

  Zarowno wladze Piastowa, jak i powiatu pruszkowskiego nie widza problemu w niebezpiecznych przejsciach dla pieszych w Piastowie. Szczegolnie na rondzie Kaczorowskiego, gdzie non stop dochodzi do niebezpiecznych sytuacji dla pieszych na dwupasmowej ulicy, gdzie kierowcy notorycznie nie ustepuja pierwszenstwa pieszym. A w poblizu sa i przedszkola i szkoly… Oczywiscie temat ruszy jak dojdzie do tragedii.

  • Kszak pisze:

   No ale co byś chciał tam, kładkę, czy przejście podziemne? Już nie pamiętasz co tam się działo jak były światła? Ja akurat wolę poczekać, aż ktoś mnie przepuści, niż być zmiażdżonym czekając na światłach, bo na chodnik wpadnie samochód (a tak było praktycznie codzienne w poprzedniej wersji tego skrzyżowania). PS. Tam są ulice czteropasmowe.

  • Raźny pisze:

   Problemem to nie jest nieoświetlone przejście (zebra) tylko WŁAŚNIE DOJŚCIE do przejścia!!!
   Moje reflektory oświetlają mi drogę i kawałek pobocza ze znakami, ale właśnie chodnik na którym jest 'czarny’ pieszy – nie kontrastuje wystarczająco bym mógł w komfortowy sposób spowolnić pojazd i się zatrzymać.
   Dojścia!
   Dojścia.
   I jeszcze raz DOJŚCIA! powinny być Doświetlone przy tych pop……..ch przepisach o pierwszeństwie na przejściach po nowemu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły