Co w październiku na WKD?

WKD

Budowa drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego na WKD trwa w najlepsze. Przewoźnik zapowiada organizację ruchu na październik. Zmiany dotkną podróżnych z Podkowy Leśnej.

Warszawska Kolej Dojazdowa nie ustaje w działaniach i wkracza w kolejne etapy budowy drugiego toru na trasie Grodzisk Mazowiecki – Podkowa Leśna. Kolejne ograniczenia będą obowiązywać od 1 do 31 października. Co w planach ma przewoźnik?

Dotychczasowy (obowiązujący we wrześniu) rozkład jazdy dla dni powszednich zostanie utrzymany. Utrzymana zostanie także przerwa w kursowaniu pociągów pomiędzy Podkową Leśną Główną a Grodziskiem Mazowieckim w godz. 8.45-17.00. W zamian uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Co ważne, przystanek osobowy Podkowa Leśna Zachodnia będzie zawieszony. Nie będzie także wyznaczony dla niego przystanek ZKA. Najbliższy przystanek ZKA zlokalizowany będzie w Milanówku (Milanówek Turczynek), a najbliższa stacja WKD – Podkowa Leśna Główna.

Pozostałe warunki – zakup i kasowanie biletów, przewóz rowerów itp. – pozostają bez zmian. Szczegóły są tutaj.

Kolejarze zapowiadają także możliwość krótkoterminowych wyłączeń, o których będą informować w komunikatach. Będziemy śledzić komunikaty WKD i przekazywać Wam te informacje na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.