Co w milanowskich inwestycjach piszczy

Milanówek

W ostatnich dniach Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka, podsumował ubiegły rok i zapowiedział kilka inwestycji, które będą realizowane w tym roku. Co zaplanowano?

Już zrealizowane inwestycje to ogromny krok w stronę rozwoju Milanówka. Większość z nich nie mogłaby ujrzeć światła dziennego, gdyby nie fundusze zewnętrzne. Burmistrz, Piotr Remiszewski, pokusił się o wyliczenie inwestycji na terenie Milanówka.

Najważniejsze z nich to: termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 i 3, rewitalizacja Willi Waleria, budowa Centrum Bezpieczeństwa. Rozpoczął się także kolejny etap projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez zagospodarowanie terenów zielonych”. Do listy inwestycji można dodać modernizację 6 gminnych ulic: Literackiej, Mickiewicza, Okólnej, Żabie Oczko, Podgórnej i Wojska Polskiego.

Co udało się jeszcze zrealizować? Przebudowę ul. Mieszka I w Owczarni i ul. Owczarskiej w Milanówku, dzięki współpracy z gminą Brwinów, modernizację ul. Uroczej. Rozpoczęła się także realizacja I etapu budowy parkingów „Parkuj i jedź”. Dla mieszkańców (i nie tylko) powstała także przestrzeń kulturalna „Stare Kino”. W ostatnich dniach 2022 roku udało się także podpisać umowę na gruntowny remont kładki nad torami PKP w ciągu ul. Przejazd i budowę skateparku przy ul. Turczynek.

Do wszystkich fizycznych inwestycji, dodać można także inwestycje w mieszkańców. Milanowskie Centrum Usług Społecznych stworzyło wyjątkową ofertę bezpłatnych usług zaspokajających potrzeby mieszkańców naszego miasta – wyjaśnia Piotr Remiszewski. – To działanie przyczyniło się do wzrostu poziomu bezpłatnych świadczeń zdrowotnych, rehabilitacyjnych oraz dostępności specjalistów czy ofert rekreacji dla licznych grup mieszkańców – dodaje.

Mimo starań, nie udało się też zrealizować kilku projektów – na nie milanowianie będą musieli jeszcze poczekać. To m. in. biblioteka, Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, remont Teatru Letniego oraz przebudowa targowiska miejskiego. Pozostaję jednak optymistą i doceniam ogrom pracy, jaką udało się nam w tym niełatwym roku zrealizować – podsumował Remiszewski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Co w milanowskich inwestycjach piszczy”

  1. Anonim pisze:

    A ulica Leśny Ślad znowu pominięta?

  2. Iga pisze:

    Przecież żadna z tych inwestycji nie zostala zakończona, co więcej, Centrum Bezpieczenstw nawet się nie rozpoczęło 🙂

  3. ertytryer pisze:

    „nie udało się też zrealizować kilku projektów” – to chyba żart. Poziom realizacji budżetu w okolicach kilkunastu procent to totalna porażka, a nie brak realizacji „kilku projektów”. Żenada totalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły