Co to jest post przerywany 16/8?

Art. Sponsorowany

Post przerywany polega na poszczeniu przez określoną liczbę godzin i jedzenie w kilkugodzinnym oknie. Najpopularniejszy jest post przerywany 16/8, ale w innych wariantach czas niejedzenia może się wydłużać lub skracać. Ważne jest przestrzeganie okna żywieniowego. Nie ma większego znaczenia, czy post 16/8 zaczniesz o godzinie 10 czy 12. Porę dopasuj do swojego trybu życia. Z naszego artykułu dowiesz się, czy przerywany post jest skuteczny.

Post przerywany zasady

Post przerywany – zasady są proste, ale nie każdemu będą pasować. Właściwie w tym podejściu do żywienia istnieje tylko jedna zasada, która mówi o konieczności przestrzegania godzin jedzenia, czyli tzw. okna żywieniowego. Post przerywany 16/8 zasady określa jasno: przez 16 godzin nie należy jeść, a potem 8 godzin trwa okno żywieniowe. Odwiedzając stronę https://centrumrespo.pl/dieta/post-przerywany-16-8-cudowny-patent-na-odchudzanie/, uzyskasz szczegółowe informacje na temat tej formy diety.

Post przerywany – jak długo stosować? Jeżeli komuś pasuje, to może go stosować bez ograniczeń. Jest to sposób odżywiania odpowiedni dla osób bez większych problemów zdrowotnych. Jak długo można stosować post przerywany, rozpoznasz po swoim samopoczuciu. Jeżeli będziesz czuć spadek energii lub napady głodu, poszukaj innego rozwiązania. To nie jest cudowny środek na odchudzanie lub wydłużenie życia.

Dieta post przerywany

Jeżeli chcesz schudnąć i potrzebna Ci nowa dieta, post przerywany sam w sobie nie pomoże. Natomiast możesz stracić zbędne kilogramy, jeżeli w czasie spożywania posiłków zastosujesz deficyt kaloryczny.

Post przerywany – co jeść? Możesz jeść wszystko, co chcesz, ponieważ nie istnieją żadne ograniczenia żywieniowe, ale pamiętaj, że nie sprzyja to odchudzaniu. Post przerywany dieta – czy ma sens? Dietetycy wypowiadają się neutralnie na temat takiego sposobu odżywiania. Wydłużony odstęp pomiędzy ostatnim a pierwszym posiłkiem może niektórym osobom pomóc w zapanowaniu nad podjadaniem. Jednak nie u każdego się sprawdzi. Teraz już wiesz, na czym polega dieta post przerywany i możesz zdecydować, czy w ogóle spróbujesz zastosować taką formę żywienia.

Post przerywany efekty

Chociaż post przerywany efekty odchudzania może zapewnić całkiem dobre, ale nie zależy to od długości okna żywieniowego, lecz tak jak w każdej innej diecie od deficytu kalorycznego. Jeżeli zdecydujesz się na post przerywany, efekty po miesiącu będą widoczne. Bezpieczne jest chudnięcie około 4 kg na miesiąc i właśnie dopiero po upływie tego czasu zaczniesz zauważać zmiany. Stosując post przerywany 16/8, efekty uzyskasz podobne jak w przypadku innej diety z deficytem kalorycznym.

Post przerywany – efekty po tygodniu to zwykle utrata 1 kg, dlatego potrzeba ok. 4 tygodni, aby zauważyć zmiany. Post przerywany – ile można schudnąć? Wspomniane już 4 kg na miesiąc to przeciętne tempo chudnięcia. Post przerywany 18/6 efekty daje podobne. Jeżeli zdecydujesz się na post 16/8, efekty nie będą spektakularne. Można je porównać do każdej indywidualnie dopasowanej diety.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.