Co dalej z terenem dawnego Tesco?

Piastów

Choć Tesco w Piastowie przestało działać już kilka lat temu to wciąż nie wiadomo co powstanie w jego miejscu. Właściciele tego terenu chcą swoja wizję przedstawić mieszkańcom.

W tym celu zaplanowane zostało specjalne spotkanie informacyjne dla mieszkańców Piastowa. – Zapraszamy na spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie obszaru handlowego przy Al. Tysiąclecia 7 (dawne Tesco) z przedstawicielami spółek Castim/Castorama oraz biura projektowego APA Via – poinformował piastowski magistrat.

Przedstawiciele spółek przedstawią informacje dotyczące planowanej w tym miejscu inwestycji (przebudowie zespołu handlowo-usługowego) ze szczególnym uwzględnieniem kwestii środowiskowych i ograniczenia oddziaływania na otoczenie.

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca 2024 r (czwartek) od godz. 18:00 w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie, przy ul. Warszawskiej 24

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Co dalej z terenem dawnego Tesco?”

 1. Państwo Meto pisze:

  Jak dla mnie i Męża to najbardziej przydał by się sklep budowlany typu Obi Castorama Leroy olbo jakiś fajne sklepy z odzieza dla dzieci i dososlych

 2. Tomo pisze:

  czy będzie kino w końcu?

 3. Gośćmi Michał pisze:

  Kiedy będzie costorama w Piastowie

 4. Grzegorz pisze:

  Czy redakcja WPR wysłała swojego przedstawiciela na spotkanie? 🙂

  • AZ pisze:

   Tak będziemy na tym spotkaniu

   • Grzegorz pisze:

    Czekam na wywiad z przedstawicielami spółek Castim/Castorama oraz biura projektowego APA Via. Ptaszki ćwierkały że miał powstać magazyn sprzedaży online Castorami, a część niezagospodarowaną wykorzystać pod najem,.. Praktycznie na tym terenie mógłby powstać jeszcze jeden obiekt, ale wtedy nie zmieściłoby się planowane nowe rondo Jerozolimskie/Tysiąclecia/Harcerska/Dolna/Piastowska.

 5. lowi pisze:

  obecnie intensywnie poszukiwane są miejsce relokacji dla inżynierów i lekarzy, teren dawnego Tesco znakomicie się nadaje aby ubogacić mieszkańców Piastowa, trzeba znać konsekwencje swoich wyborów politycznych

  • Olo pisze:

   Migrantów powinno się lokować w domach peowcow i lewicy

  • Mario pisze:

   Najbardziej do ubogacenia nadaje się Mokotów i Wilanów, tam 80% za lewakami

  • aqq pisze:

   tabletki wziąłeś?

   • hmm,.. pisze:

    Od razu wysyłać ich do Małopolski, to przecież ich guru Kaczyński zarządził sprowadzenie setek tysięcy siły najemnej z Azji i Afryki. Skąd czerpiecie wiadomości że to lewica ich tu sprowadziła?

    • Mario pisze:

     Kaczynski tez ma swoje za uszami ale jednak sprowadzal tylko ludzi którzy pracują na społeczeństwo, lewica i ich idolka Szatan chcą sprowadzać losowych ludzi i wypłacać im pensje za nic a „kim są sprawdzi się później” – Iwona Hartwich

     • Wilku pisze:

      Zapomniałeś dodać, że powszechny był proceder znikania po otrzymaniu wizy i przekroczeniu granicy, więc nie, nie „pracują”. Google: „Cudzoziemcy po otrzymaniu zezwoleń na pracę w Polsce nagle znikają.” Artykuł z 2021 roku.

      „Urzędy pracy wydają rocznie setki tysięcy zezwoleń na pracę sezonową dla cudzoziemców w Polsce, ale aż 60-70 proc. spośród tych osób nie pojawia się później u pracodawców. Wykorzystują wystawione im dokumenty do wyrabiania wiz i przekraczania unijnej granicy. Potem znikają.”

    • Bla bla pisze:

     A gdzie takie farmazony plotą. W tv „cała prawda całą dobę”? Jak na razie wykryto nieprawidłowości w kilkuset przypadkach, to trochę inna skala niż kilkaset tysięcy. Około 18 tys. pracowników z Azji miało pojawić się na inwestycji Orlenu ale sprowadzić ich chce wykonawca a nie inwestor czy polski rząd.

     • hmm,.. pisze:

      zapomniałeś dopisać że rozbudowę prowadzą Koreańczycy którzy ponoć wygrali konkurs o którym tylko oni wiedzieli. Jak umiesz szukać prawdy sprawdź w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej: Z Indii przybyło aż 41 tys. osób. Na znacznie większą skalę zapraszamy też mieszkańców Afryki – Nigerii, Kamerunu, Angoli, Algierii czy Maroka – których liczby idą już w tysiące. Gdzie szukałeś swoich wiadomości w republice rosyjskiej?

 6. Dr.Hackenbush pisze:

  Swoją drogą to zadziwiająca jest sytuacja, że ktoś nabył ten grunt, płaci za to i ochrania. I nie jest tam uruchomiony żaden inny market.

  • ToTylkoJa pisze:

   Porównaj ceny zakupu tego terenu z obecnymi cenami gruntów. Wychodzą na plus 🙂

   • Rabull pisze:

    W porządku ceny gruntów poszły w górę, ale chyba kupuje się, taka działkę z taką infrastruktura, żeby prowadzić tam biznes. A nie ochraniać puste hale sklepowe. To Tesco które było stanowiło podstawowe źródło zakupów dla mieszkańców Piastowa, Pruszkowa i Ursusa. Przynajmniej wtedy kiedy było dobrze zatowarowane.

    • eh,.. pisze:

     Rabull,, zobacz ile czasu stał pusty Fort Wola, w biznesie i w rolowaniu polskiego państwa mają coraz większe doświadczenie, oni nie stracą. Mogło być kilka lub kilkanaście przyczyn takiej przerwy, umowy, opodatkowanie, zaległości itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły