Co dalej z budżetem obywatelskim?

Pruszków

Prace nad budżetem obywatelskim Pruszkowa na 2017 rok wchodzą w kolejną fazę. Miasto stara się, aby mieszkańcy na bieżąco mogli śledzić postępy wspólnych działań.

950 tys. zł podzielono na siedem obszarów. Na co zostaną przekazane te środki? O tym zadecydują mieszkańcy, którzy do 25 czerwca mogą składać swoje pomysły. W sierpniu poznamy listę projektów, a we wrześniu zostanie ona poddana pod głosowanie. Dla miasta istotne jest, aby mieszkańcy zaangażowali się w tworzenie budżetu obywatelskiego.

Teraz każdy może śledzić postępy w tworzeniu budżetu obywatelskiego. Miasto utworzyło specjalny fanpage, z którym można zapoznać się tu. Dla wszystkich zainteresowanych jest to idealne rozwiązanie, gdyż mogą tam uzyskać niezbędne informacje dotyczące budżetu obywatelskiego. 

Idea wspólnej pracy nad budżetem ma być szeroko rozpropagowana. – Obecnie trwają intensywne prace nad kampanią promocji Budżetu Obywatelskiego wśród obywateli Pruszkowa. Działania mają na celu jego szerokie upowszechnienie m.in. przez miejskie wydarzenia publiczne, plakaty i ulotki. Ważna jest aktywizacja wszystkich zainteresowanych sprawami publicznymi i poprawą swego miejsca zamieszkania. Pruszkowiacy będą mogli w ciągu paru miesięcy zgłaszać pomysły na projekty publiczne realizowane ze środków miejskich w 2016/2017 r. Jest to bardzo ważna rzecz bowiem mamy w Pruszkowie formalnie zameldowanych nieco ponad 60 tys. osób, a żyje i pracuje sporo więcej – informuje Mirosław Wawrzyński, członek Rady Programowej Budżetu Obywatelskiego.

Warto wspomnieć, że od 11 kwietnia do 20 czerwca w każdy poniedziałek w urzędzie miejskim w godzinach 16.00-18.00 dyżur będzie pełnił Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.