Co dalej w sprawie wypadku radiowozu w Dawidach Bankowych?

Pruszków

Śledztwo w sprawie wypadku radiowozu w Dawidach Bankowych oraz postępowanie dyscyplinarne weszły na wyższy stopień administracyjny. Jeden z policjantów został zawieszony.

Od 2 stycznia w ogólnopolskich mediach na tapecie jest wypadek radiowozu, w którym przewożone były dwie nastolatki. Policjanci zostali wezwani na interwencje dotyczącej pożaru. Po dotarciu na miejsce nie potwierdzili wcześniejszych informacji i zakończyli działania. W drodze powrotnej funkcjonariusz stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Okazało się, że w radiowozie oprócz policjantów jechały również dwie nastolatki, które zostały poszkodowane w wypadku.

Teraz sprawa weszła na wyższy stopień – postępowanie dyscyplinarne przejął Komendant Stołeczny Policji, który zdecydował o zawieszeniu dowódcy patrolu. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która przejęła śledztwo od Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Wynika to z faktu, że policjanci podczas odbywania swojej służby mogli współpracować z Prokuraturą w Pruszkowie.

Teraz zlecono przesłuchanie świadków. W planach jest także powołanie biegłego, który oceni obrażenia, jakie odniosła poszkodowana w wypadku dziewczyna.

Sprawą ze strony jednej z poszkodowanych dziewczyn zajął się Roman Giertych. Mecenas po zapoznaniu się z tematem, rzucił inne światło na całą sprawę – policjanci wywozili dziewczyny w kierunku odwrotnym od komendy. Ponadto ma on złożyć zawiadomienie na mataczenie w tej sprawie i niestety nie tylko w wykonaniu samych sprawców – czytamy na Twitterze.

Swoją pomoc zaoferowały posłanki KO, które zorganizowały konferencję prasową przed Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie. Posłanka Aleksandra Gajewska zaapelowała – Apelujemy do dziewczyn, kobiet, które miały podobne zdarzenia. Jeżeli macie taką sprawę, zgłoście się do nas. Macie nasze pełne wsparcie, dyskrecję, pomożemy jako kobiety, posłanki, matki. – To kolejny przypadek, który pokazuje że w polskiej policji funkcjonuje poczucie bezkarności. Kto będzie rozliczał tych policjantów? Może komendant główny, który bawiąc się granatnikiem prawie wysadził komendę, a potem został uznany za poszkodowanego? – skomentowała sprawę Gajewska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Co dalej w sprawie wypadku radiowozu w Dawidach Bankowych?”

 1. Barabas pisze:

  tak to jest jak se gliny wszechmogące postanowiły poruchać młode dupeczki. Na domiar złego głąby się rozbiły na drzewie zanim do stosunku doszło. Cała polska policja – w stosunku do słabszych, małolatów i innych co im krzywdy nie zrobią robią z siebie wielkich strażników teksasu …a prawdziwych bandziorów się boją albo łapówki od nich biorą…mam nadzieję że w stosunku do tych pseudo policjantów zostaną wyciągnięte adekwatne konsekwencje…że nikt nie uwierzy w ich bajki stworzone przez prawników choć znając polski kraj bezprawia to raczej małe szanse

 2. Ech... pisze:

  I tak oto polska policja staje się polską podlicą. Zacząwszy od pałowników na strajku kobiet, poprzez śmiertelne zatrzymania młodych mężczyzn, na wypadku w Dawidach skończywszy. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby Giertych miał rację, że tych „zabawa” pruszkowskiej policji mogło być więcej…

 3. obecna... pisze:

  Bandytyzm i tyle…

 4. Janek pisze:

  Johnny Rawa….wstyd

 5. APolacyBiedęKlepią pisze:

  Wszędzie gdzie da się rozkręcić aferę, to pojawiają posłowie opozycji.
  Giertych chyba też musi się przypomnieć publiczności.
  Brakuje jeszcze Rutkowskiego i Jackowskiego
  Każdy jakiś swój interesik chce załatwić przy okazji.

 6. paca pisze:

  Polski remake kultowego serialu „Akademia Policyjna” trwa w najlepsze. Scenariusze oryginalne, ambitne, twórcy póki co oparli się pokusie zapożyczeń i powtórek. Po mocnym niczym u Hitchcocka wybuchowym początku, kolejny odcinek łączący elementy erotyka, filmu drogi i thrillera. Niespodziewanie nienowy co prawda ale po nowemu nakreślony problem odwiecznej pokusy podglądania tym razem z elementami filmu akcji z użyciem wysięgnika.
  Z niecierpliwością czekam na dalsze odcinki z udziałem naszych stróżów prawa (?).

  • Xiao Ciao 7 pisze:

   Co za belkot. Przeczytaj lepiej co napisałeś jełopie. Nie da sie czytać tych durnot. Albo lepij jedź do Asmetu, poszukać Dudy!

 7. brat pisze:

  Jeszcze wątek komendanta pruszkowskiego który ewidentnie próbował na gorąco mataczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły