Ciężko ranny odwieziony śmigłowcem

Region

Mężczyzna podczas prac rozbiórkowych w okolicach Brwinowa został przysypany przez pustaki. W stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mężczyzna został przysypany podczas rozbiórki ściany w okolicach Brwinowa. Ciężko rannego przetransportowano za pomocą nowego śmigłowca ratunkowego do szpitala przy ul. Kondratowicza w Warszawie. Helikopter lądował w parku na warszawskim Bródnie. Stamtąd mężczyzna został przewieziony do szpitala karetką pogotowia.
 
Śmigłowiec użyty w dzisiejszej akcji ratunkowej rozpoczął swoją służbę niecałe dwa tygodnie temu. Jest to nowoczesna maszyna Eurocopter 135, zastąpił on wysłużony helikopter MI-2. Oficjalne wdrożenie śmigłowca w warszawskiej bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego odbyło się 10 marca. Jest to trzecia baza po Krakowie i Szczecinie, która używa tego modelu śmigłowca.
 
Helikopter EC 135 jest wyposażony w sprzęt medyczny podobny do tych instalowanych w specjalistycznych karetkach ratunkowych. Znajduje się w nim min. defibrylator, respirator czy zestaw pomp infuzyjnych.
 
Jest on używany w przypadku ciężkich wypadków. Osiąga prędkość ponad 250 kilometrów na godzinę, jest więc w stanie w bardzo krótkim czasie przetransportować rannych na ostry dyżur.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.