Chwilowo nie wyrobicie paszportów. Będą zmiany.

Region

W najbliższym czasie utrudnione będą procedury związane z wydawaniem paszportów. To wszystko przez nową ustawę o wydawaniu dokumentów.

Na początku listopada utrudnione będzie zarówno składanie wniosków paszportowych, jak i wydawanie dokumentów. To wszystko z powodu wejście w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych oraz uruchomieniem Rejestru Dokumentów Paszportowych.

Kiedy dokładnie możemy spodziewać się utrudnień? Na stronie rządowej widnieje komunikat mówiący o terminie 8-10 listopada. Ponieważ 11 listopada wypada w piątek, wznowienie działalności punktów paszportowych nastąpi 14 listopada. Organy paszportowe będą mogły jednak wydać paszport tymczasowy – w szczególnie uzasadnionych, krytycznych przypadkach.

Prace, które utrudnią teraz składanie wniosków i odbieranie dokumentów, w przyszłości nam pomogą. Dzięki nowej ustawie paszportowej i Rejestrowi Dokumentów Paszportowych, będzie możliwe generowanie elektronicznego wniosku przez urzędnika paszportowego i podpisanie wniosku cyfrowo. To także nowe możliwości – np. elektroniczne sprawdzanie ważności dokumentu oraz zgłoszenie jego zagubienia lub kradzieży.

Do tego zmienią się warunki przyznawania paszportu tymczasowego. Dokumenty także będą mogły być wydawane na wniosek rodziców dzieciom poniżej 12 roku życia (z 10-letnim terminem ważności i podpisem). O statusie paszportu będziemy także otrzymywać powiadomienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Chwilowo nie wyrobicie paszportów. Będą zmiany.”

  1. lennox pisze:

    ZA SWE ZASŁUGI POLECISZ BEZ PASZPORTU – BEZ POWROTU

  2. Brwinowianin pisze:

    Za to wszystko odpowiadają antypolacy z PO-KO-TRZASK.-2050 , czyli tzw. totalna komunistyczna opozycja, ubecja, agentura niemiecka i bolszewicka, mafijna pralnia vatu, LGBT.
    A ja pilnie potrzebuje wyjechać do Moskwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły