Choinka pełna (od)blasków

Brwinów

Już dzisiaj przed Urzędem Gminy Brwinów będzie można zdjąć z choinki i zabrać ze sobą odblask. To kolejna edycja akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

Akcja, podczas której przechodnie mogą zabrać ze sobą odblaski powieszone na choince prowadzona jest przez Straż Miejską. Świerk ozdobiony przez strażników będzie stał przed Urzędem przy ul. Grodziskiej 12. W sumie na drzewku zawiśnie ok. 500 sztuk nietypowych ozdób do wzięcia.

Akcja ma na celu poprawienie widoczności pieszych na drodze. To bardzo ważne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wówczas zarówno rano, jak i po południu widoczność jest bardzo ograniczona, dlatego każdy, nawet niewielki element odblaskowy, może zdecydować o naszym bezpieczeństwie. Sprawia on, że nosząca go osoba może być widoczna z odległości nawet 200 m!

Do wzięcia odblasku i tym samym udziału w akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem” zachęca Izabela Koźbiał, Komendantka Straży Miejskiej w Brwinowie – Widoczność decyduje o czasie reakcji i drodze hamowania pojazdu. Zatroszczmy się o swoją widoczność, poczęstujmy się odblaskiem.

Warto przypomnieć także, że noszenie elementów odblaskowych w widocznym miejscu jest obowiązkowe po zmroku poza terenem zabudowanym! Dobrze jednak mieć odblask przy sobie przez cały czas.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.