Chętnych do nauki nie brakuje

Region

Za nami pierwsza tura naboru do szkół ponadpodstawowych. Okazuje się, że nasze „lokalne” szkoły są bardzo popularne wśród młodzieży. W niektórych placówkach trzeba było utworzyć dodatkowe klasy.

Na pierwszej turze nabór do klas pierwszych zakończyło Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. Tu nie będzie prowadzonej rekrutacji uzupełniającej, więc jeśli komuś nie udało się dostać do „Kościucha” w pierwszym podejściu, to niestety ale będzie musiał wybrać inną placówkę.

Na ogromne zainteresowanie ofertą nie mogą narzekać Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie oraz Zespół Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie. – Ze względu na dużą liczbę chętnych w trakcie pierwszego etapu rekrutacji, Zarząd Powiatu Pruszkowskiego po przeanalizowaniu warunków organizacyjnych oraz kadrowych, na wnioski dyrektorów szkół, wyraził zgodę na utworzenie 𝐝𝐨𝐝𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐲 𝐭𝐞𝐜𝐡𝐧𝐢𝐤𝐮𝐦 w Zespole Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie oraz 𝐝𝐨𝐝𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐲 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐞𝐣 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie – informuje pruszkowskie starostwo powiatowe.

Gdzie zatem zostały jeszcze wole miejsca?
Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie ma jeszcze wolne miejsca klasach
klasy Ib -profil ekonomiczno-menedżerski (j.angielski, matematyka, geografia)
klasy Ic – profil medyczno-przyrodniczy (j.angielski, biologia, chemia)

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie są jeszcze wolne miejsca do Oddziałów Ogólnokształcącego oraz Ogólnokształcącego Sportowego i Mistrzostwa Sportowego

Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie prowadzi nabór uzupełniający do Branżowej Szkoły I Stopnia

A jak prezentuje się sytuacja w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Piastowie? Tu zostało tylko kilka wolnych miejsc w klasach dziennikarsko-prawnej oraz informatycznej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.