Chcesz wyrobić paszport? Umów się na wizytę w starostwie.

Pruszków

Od 3 kwietnia szykują się zmiany w funkcjonowaniu Terenowego Punktu Paszportowego znajdującym się w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. Interesanci będą przyjmowani tylko po wcześniejszy umówieniu się na wizytę.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, przed nami wyjazdy, także te zagraniczne. W Unii Europejskiej można poruszać się na podstawie dowodu osobistego. W przypadku wakacji np. w Egipcie, należy mieć paszport. Mieszkańcy Pruszkowa mogą go wyrobić w Terenowym Punkcie Paszportowym w Starostwie Powiatowym. Od 3 kwietnia jednak zmienią się zasady funkcjonowania punktu.

Od tego dnia obsługa interesantów będzie możliwa po ich wcześniejszym umówieniu wizyty za pośrednictwem internetowego systemu rezerwacji. Jak to zrobić? Po przejściu na stronę systemu rezerwacji należy wybrać jedna z trzech opcji – złożenie wniosku dla jednej osoby, złożenie wniosku dla rodziców/opiekunów z dziećmi lub odbiór paszportu. Następnie na podany przez nas adres e-mail zostanie wysłany specjalny kod, który należy wpisać w biletomacie podczas wizyty w punkcie. Należy także pamiętać o wcześniejszym wniesieniu opłaty na konto – szczegóły tutaj.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą umówić się telefonicznie, dzwoniąc do Kancelarii Starostwa pod nr 22 738 14 10 lub osobiście w Sali Obsługi Mieszkańca w godzinach pracy Starostwa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Chcesz wyrobić paszport? Umów się na wizytę w starostwie.”

 1. Pruszkowianka pisze:

  Brak terminów na miesiąc do przodu. Kiedyś brało się numerek i grzecznie czekało na swoją kolej. Dziś byłam w Starostwie i ku mojemu zdziwieniu tylko jedno stanowisko obsługiwało a reszta patrzyła w sufit.
  Na całe szczęście nie ma rejonizacji przy składaniu wniosków i dzieciom można wyrobić w innym mieście bez zapisywania się online na wizytę.

 2. obserwator pisze:

  Czy SP musi być w centrum Pruszkowa ?

 3. adam frustrat pisze:

  a gdzie wam się spieszy ? na zmywak do gb czy na front ? termin ważności paszportu nie spadł z nieba – mieliście czas na ogarnięcie tematu aby wcześniej złożyć wniosek o paszport. pretensje wyłącznie do siebie miejcie . nie mazgajcie się – życie nie jest waszym wrogiem a opisywane wasze problemy są wynikiem waszego niskiego poziomu IQ i braku umiejętności czytania ze zrozumieniem 😀 😀

 4. róbta tak dalej pisze:

  Chciało by się powiedzieć ,, Czy Tobie czasem Wąski sufit na łeb się nie spadł?”

 5. rozczarowany pisze:

  Jeżeli to żart, to kiepski. 27 marca przekonałem się, że z marszu nie da się złożyć paszportu. Znalazłem rezerwację internetową – hura!! moja radość szybko osłabła… Najbliższy i termin z 2 dostępnych – 27…. kwietnia. Zarezerwowałem. Ale we wtorek, 29-go gry o tym rozmawiałem ze znajomym i mu pokazałem system – cud!!! wolne terminy od 3 kwietnia i to skolko ugodno. Jeżeli tak to działa – to ja dziękuję.

 6. Ghk pisze:

  Fajnie, ale tam nigdy nie ma dostępnych terminów na miesiąc w przód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły