Chcą zadaszyć boisko przy szkole

Michałowice

Boisko przy szkole w Michałowicach zostanie zadaszone. W zimę dzieci i młodzież będą mogły do woli realizować sportowe pasje.

Spadnie śnieg i nici z marzeń o grze w piłkę na boisku. Wcale nie musi tak być! Gmina Michałowice wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów, klubów sportowych i mieszkańców.  Boisko przy ul. Szkolnej zostanie zadaszone. Urząd ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie hali pneumatycznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

Wykonanie zadaszenia pozwoli korzystać z boiska przez cały rok. Rzecz jasna – hala pneumatyczna będzie stosowana sezonowo. – Dzięki temu w okresie zimowym nie będzie problemu, aby korzystać z boiska. Nigdy nie myślimy tylko w kategorii uczniów, ale zwracamy uwagę na nasze kluby sportowe i mieszkańców. Zadaszenie boiska sprawi, że będzie ono intensywnie wykorzystywane. Miłośnicy sportu zyskają dodatkowe godziny do gry piłkę – mówi nam Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. – Niedaleko mamy lodowisko, więc w zimę atrakcji nie zabraknie – dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że hala pneumatyczna nad boiskiem pojawi się już w tym roku. Gmina Michałowice na ofert w postępowaniu przetargowym czeka do 29 sierpnia. Wykonawca na realizację zadania będzie miał trzy miesiące od podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.