Chat o CPK z Małgorzatą Pachecką

Michałowice

Wójt Gminy Michałowice zaprasza mieszkańców na LiveChat pt. „Porozmawiajmy o przyszłości naszej gminy - Centralny Port Komunikacyjny - szansa czy zagrożenie?" (8 listopada , godz. 17:00)

Gmina Michałowice jest w obszarze oddziaływania CPK. Centralny Port Lotniczy stał się właścicielem dwóch działek należących poprzednio do innej państwowej osoby prawnej KZN (Krajowego Zasobu Nieruchomości), który z kolei przejął je od KOWR (Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa). Działki, które przeszły na własność CPK (o numerach 616/15 oraz 616/7), mieszczą się w Regułach pomiędzy ulicami: Zieloną, Fioletową, Aleją Powstańców Warszawy i Aleją Samorządu Terytorialnego i w planie miejscowym przeznaczone są pod zabudowę jednorodzinną. Powierzchnia tych nieuzbrojonych w media działek to nieco powyżej 26 ha.

– W czasie budowy portu lotniczego zostanie wysiedlonych z lokalizacji lotniska ok. 8 tys. osób, 1.250 domów, 750 gospodarstw, 3 domy pomocy społecznej oraz ok 300 firm. Możemy się spodziewać, choć to tylko hipoteza na tym etapie, że części wysiedlanych osób będzie proponowany grunt zamienny w gminie Michałowice – pisze w poście na facebooku wójt gminy.

Spotkanie on-line odbędzie się na portalu społecznościowym facebook – link: Małgorzata Pachecka – wójt gminy  Michałowice   

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Chat o CPK z Małgorzatą Pachecką”

 1. Ja pisze:

  Zed antypatriota .!!!pisać po polsku nie umie.????to niech się nie wychla bo wyjdzie na ….. domyśl się …..

 2. paca pisze:

  Dająca zatrudnienie tysiącom swoich. To chyba jakaś rozpaczliwa mowa przedpogrzebowa marynarza tonącego okrętu. Tylko ból umierającego może usprawiedliwić te brednie. Toń z resztką honoru.

 3. Kosa Kosinski pisze:

  Albo ma się pewną wrażliwość i przynależność do narodu, albo się tego nie ma…bo to chyba jest kwestia tej wrażliwości właśnie .
  Ci , którzy kochają Polskę i mają tą wrażliwość nigdy na PO nie zagłosują bo pamiętamy ich destrukcyjne działania kiedy rządzili.
  A swą destrukcję zaczęli od likwidacji polskiej armii, polskiego przemysłu hutniczego, szkół na wsiach, telekomunikacji, którą oddano Francuzom za darmo (ORANGE) , przemysłu porcelanowego, motoryzacyjnego (mieliśmy w Polsce kilkanaście marek własnych) – nie ostała się ani jedna, przemysłu obronnego, no bo wojny nigdy miało nie być. W zasadzie w każdym regionie kraju straszą dawne hale produkcyjne z przeróżnych gałęzi gospodarki dla niegdyś polskiego przemysłu.
  Całe mikroregiony utraciły zdolności ekonomiczne, a tusk wszystkich zachęcał do wyjazdu do pracy za granicę 🙂 !
  Już nie wspominając o odcięciu tychże mikroregionów od większych ośrodków miejskich likwidując kolej lokalną (no bo według filozofii PO (wówczas pod nazwą Unia Wolności) państwo nie ma prawa dokładać do połączeń kolejowych)

  Dziś widzimy reaktywację tego co zniszczyło PO i komuniści..
  Tylko pytanie, czy młodzież to dostrzega ?
  Nie sądzę ! Bo nie pamiętają , nie mają porównania .
  Przecież za 10 lat czy może nawet 5 lat nikt nie będzie pamiętać, że przekop mierzei (dla przykładu) to inicjatywa rządu PiS. Młodzi uznają, że ten przekop był tam od zawsze !
  Bądźcie Polakami, bądźcie wrażliwi, Pamiętajcie!
  CPK powstanie tylko wtedy jak PiS wygra kolejne wybory.
  Jest to inwestycja niezwykle potrzebna, dająca zatrudnienie tysiącom ludzi, młodzieży, która zaraz będzie poszukiwać swojej pierwszej pracy. Czy tusk da wam pracę nie budując niczego ?
  Pomyślcie !!!

 4. Hi pisze:

  Tak …

  Żeby wszyscy tak myśleli jak Kimi to tacy politycy jak T…k nie mieli by racji bytu .Jak można gadać takie bzdury i kłamstwa.kto to słucha ?
  Ludzie ocknijcie się.Ursula już gratulowała Tuskowi stołka ministra. Pewnie liczy na to że będą robili w Polsce co będą chcieli .
  To

 5. paca pisze:

  Niemcy udający Polaków – hahaha 🤣. Afery za PO to pikuś przy tym co się dzieje dzisiaj. Tylko że teraz najczęściej okradają Polskę w zgodzie z prawem bo prawo uczynili swoim narzędziem. Zadłużają dzieci, wnuki i tych co się jeszcze nie narodzili pieprząc że znajdują pieniądze na wszystko. Jakie inwestycje? Niedokończony rów? Tak będzie i z CPK – kolejną dojną krową pisowskiej mafii. Oby to zatrzymało się jak najprędzej żeby straty nie rosły w nieskończoność. CPK, wbrew temu co sobie roi Kaczyński, nie wydźwignie Polski z zaściankowości. Do tego niezbędne jest odsunięcie PiS.

 6. Kimi pisze:

  Dobro ma taką cechę, że jest ciche i niewidzialne… Niestety. To co pisze brwinowianin to prawda. Rodzina Tuska była na statku ucieczkowym Wilhelm Gustloff w czasie wojny więc jego naturalna ojczyzna…to Niemcy .
  Czy wystarczyło zaledwie te kilka lat byście zapomnieli o tych wszystkich aferach gospodarczych za czasów PO PSL ? OFE to tylko kropla w morzu ich możliwości.
  .
  Problemem dzisiejszej Polski jest to, że nie jesteśmy jednolici narodowościowo . To blef, że po wojnie wszyscy Niemcy zostali wypędzeni. Nie, oni dziś są wśród nas i świetnie mówią po polsku udając jednych z nas, a kiedy będzie taka potrzeba – będą przeciwko nam . To najbardziej dwulicowy naród na ziemskim globie. Pojeździe sobie chociażby na Śląsk gdzie nazwy miejscowości są niemieckie . Ci ludzie to dzisiejsza opozycja będąca zawsze przeciwko PiS. niezależnie od tego co PiS zrobi… A jak wspomniałem, zło i hejt na większą siłę przebicia niż komunikowanie o kolejnych dobrych inwestycjach PiS -u w przeróżnych zakamarkach Polski i na wielu płaszczyznach .

  • zed pisze:

   da się wyżyć z pisania tego bełkotu na zlecenie pisiorów? Starcza na flaszkę i zagrychę?

 7. Ali pisze:

  Tak tak Brwinowianin masz rację strach się bać ..a do tego piniędzy nie ma i nie będzie na 13 ,14, dla dzieci .A w szkołach będą głąby bo gamoniami łatwo rządzić i wmawiać różne głupoty i myślenie ,,inaczej. Nie mówiąc o wychowani i dobrych manierach,, .Jak słucham przyszłego ministra to zastanawiam się kto go wychował i kto mu zaliczał egzaminu i dawał dyplomy … i kto go teraz słucha to co gada to głowie się nie mieści że człowiek wykształcony tak myśli i gada takie głupoty .Wstyd!
  Czasami załatwiam różne sprawy w urzędach i od razu widać z jakiej partii jest urzędnik a sprawa jak wygramy to POmyslimy i załatwimy a teraz won.Im gorzej tym lepiej .A ile domów zostało wybudowanych na ziemi rolnej na planowanym terenie CPK .Trzeba przyjść i porozmawiać i chałup będzie.A teraz się drą , że ich wysiedla Wina gminy , że dawała warunki zabudowy wiedząc jakie są plany .A te stare gospodarstwa. …. mają szansę .Dać nowe siedliska , ziemię i wszelką pomoc niech gospodarzą.

 8. Autorytet pisze:

  Paca to przykład 100% idioty, wstyd na koniu!

 9. paca pisze:

  Jaro już puszcza bąki że trzeba będzie poniechać snów o potędze kiedy wszystko się wali.
  Oby nie zdążyli wysiedlić nikogo. Przesiedleni do Michałowic mogliby nawet zyskać. Drobny szkopuł żeby uzbroić te działki ciekawe czyim kosztem.

 10. Brwinowianin pisze:

  To ja , wasz donek tusk – antypolak…nie przejmujcie się wy słowiańska hołota, to co PiS wprowadza, ja zamknę! Te wszystkie jednostki wojskowe, które tak mozolnie przywrócił do życia PiS, ja zlikwiduję !
  Te wszystkie starania i wysiłki by polskie linie lotnicze LOT były liczącym się graczem w Europie – ja zlikwiduję !
  Lasy Państwowe, które jeszcze nie zostały sprywatyzowane, ja „sprywatyzuję’ (wytnę)
  Wszystkie zamówienia publiczne dla polskiej armii ja anuluję ! Przypomnę , że polski pilot wojskowy to i na drzwiach od stodoły poleci kiedy będzie taka potrzeba !
  Samolot prezydencki , który zakupił PiS ja sprzedam. Polski rząd powinien wszak latać radzieckimi nielotami TU154 !!!
  CBŚ I CBA zlikwidujemy ponieważ nikt nie będzie nam patrzyć na ręce jak wasz słowiańskie gówno okradamy kiedy POwrócimy wami rządzić ”
  Mierzeja wiślana i jej przekop zostanie przywrócony naturalny kształt wybrzeża poprzez wysadzenie…
  – bo jakby natura chciała to by sama ten przekop wybudowała !!!
  Tunel w Świnoujściu również zostanie zasypany bo to jest zbyt niebezpieczne tak jechać tunelem pod wodą !
  Wszystkie realizacje infrastrukturalne , drogowe i kolejowe zostaną wstrzymane bo moja ojczyzna – Niemcy nie mają rąk do pracy u siebie przy szparagach !
  Liczę , że na mnie zagłosujecie za rok bo jesteście , byliście i zawsze będziecie debilami !!!
  Rozwojowi Polski mówię NIEEEE –
  WASZ DONEK !!!

  • paca pisze:

   Szkoda że nie wymieniłeś pisowskiego osiagnięcia w postaci sklepów alkoholowych co 50 m dzięki czemu jesteś narąbany już w środku dnia.

   • LOP pisze:

    Lepiej po alkoholu takie rzeczy pisać, niż na trzeźwo być ślepym, głuchym i dążyć do samozagłady.
    Opozycja nie ma kompletnie nic do zaoferowania. Oni tylko potrafią wszystko negować.

   • Brwinowianin pisze:

    Pacanie @ Obawiam się, że jesteś na tyle zagubiony, że to co napisałem powyżejjest dla ciebie abstrakcyjne ?
    Obyśmy nie musieli się o tym przekonać, ale wtedy może te drugie 50% społeczeństwa wybudzi się ze snu…

  • @brwinowianin pisze:

   ty naprawdę idiota rzadkiej wody jesteś.. wojsko maciora zrójnowała (razem z anulowaniem zamówienia na caracale), LOT jest na kroplówce podatników od kilku lat, lasy są wycinane na potęgę, nawet w rezerwatach, tunel w świnoujściu – bez złotówki z rządowej dotacji (unia i samorząd go opłacili), nie chce mi się dalej tego bełkotu komentować.
   Nie odstawiaj samodzielnie tabletek które ci lekarz przepisał, chociaż na twój pusty łeb i tak nic nie pomoże

   • Brwinowianin pisze:

    @ tępy podszywie – proponuję ci włącz TVN bo nigdzie indziej nie otrzymasz takiej dawki informacji o kolejnych sukcesach rządu PiS…Widocznie masz wyłączony

    • @brwinowianin pisze:

     durna pało @ przed briwnowianin (nota bene mam tam dużo fajnych znajomych, taki tępak jak ty nie pasuje do tego miasta) oznacza, że post jest skierowany do ciebie, a nie że ktoś się pod twoją mizerną istotę podszywa (któż by chciał)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły