Centrum opiekuńczo-mieszkalne we wsi Szczęsne coraz bliżej

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki wybrała wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej do budowy centrum opiekuńczo-mieszkalnego we wsi Szczęsne. Właśnie podpisano umowę.

Przetarg na wykonanie dokumentacji wygrała firma Archenika Sp. z o.o. z Poznania, która zaoferowała wykonanie tego zadania za ponad 110 tys. zł. Na wywiązanie się z umowy, którą podpisano 19 października, zwycięska firma ma 60 dni (wykonanie koncepcji projektowej) i 330 dni (na wykonanie przedmiotu umowy).

Centrum ma powstać we wsi Szczęsne, przy ul. Kawki. Przeznaczono na tę inwestycję działkę o powierzchni 1,31 ha, dla której nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a w studium rozwoju gminy tereny te są przeznaczone pod usługi uzupełniające.

Obiekt ma mieć 600 mkw. powierzchni całkowitej. Mają się tam znaleźć pokoje mieszkalne na co najmniej 10 łóżek dla stałych pensjonariuszy centrum (4 pokoje 2-osobowe i 2 pokoje 1-osobowe, wszystkie z łazienkami). Dodatkowo ma znaleźć się tam zaplecze kuchenne z jadalnią (salą wielofukncyjną) umożliwiającą dzienny pobyt dodatkowych 8 osób. Ponadto w budynku znajdzie się zaplecze technologiczne.

Centrum będzie wyposażone w instalacje: sanitarną, elektryczną, fotowoltaiczną, a także wentylację mechaniczną. Część infrastruktury przeznaczona będzie na potrzeby podopiecznych Fundacji Godne Życie.
Wokół budynku zostaną urządzone tereny zielone, poprowadzone wewnętrzne ulice oraz chodniki. Znajdą się tu też tereny rekreacyjne i zajęciowe na świeżym powietrzu. Na zewnątrz pojawi się też wiata śmietnikowa.

Archenika ma za zadanie wykonać projekt centrum wraz z wyposażeniem, przystosowanego do osób z niepełnosprawnościami. Projekt powinien zakładać możliwość rozbudowy centrum o miejsca dla osób pozostających pod opieką całodobową itd.

O dalszych krokach w tej sprawie będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.