Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Regułach na finiszu

Michałowice

Końca dobiegają prace związane z budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Regułach (gm. Michałowice). – Jeszcze w tym roku planujemy uruchomić dwie rekrutacje: na pracowników COM oraz na jego użytkowników – zapowiada Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Przypomnijmy. Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne powstaje Regułach, nieopodal skrzyżowania ul. Kuchy z ul. Przytorową, tuż za komisariatem policji. Budynek jest wybudowany w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego, dzięki czemu jest on bardziej enegrooszczędny. Część wspólna będzie przeznaczona zarówno dla uczestników w ramach pobytu dziennego, jak i całodobowego. Będą tam: pomieszczenia kuchenne i jadalne, sala rekreacyjna, sala zajęć ruchowych. Znajdą się tam także pralnie, szatnie, łazienki, toalety, pomieszczenia dla personelu, pokój medyczny (zabiegowy) oraz gabinet psychologa i logopedy. W części mieszkalnej przewidziano 4 pokoje jednoosobowe z łazienką i jeden pokój dwuosobowy, także z łazienką. Całkowita powierzchnia zabudowy ma wynosić 567 mkw, a powierzchnia użytkowa – 485 mkw.

– Wykonawca kończy już roboty budowlane. Instalacje poddawane są próbom i sprawdzeniom, składane są meble, trwają prace związane z zagospodarowaniem i uporządkowaniem terenu  — zaznacza Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice. – Jeszcze w tym roku planujemy uruchomić dwie rekrutacje: na pracowników Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego oraz na jego użytkowników. Skorzystać będzie mogło 14 osób w pobycie dziennym i 6 w pobycie całodobowym – dodaje.

O tym jak funkcjonuje takie centrum i jakim dysponuje wyposażeniem mieszkańcy gminy będą mogli dowiedzieć się w czasie dnia otwartego. Organizację dnia otwartego zaplanowano na jesień tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Regułach na finiszu”

  1. Tomasz pisze:

    Oho, ukraińcy zasiedlą się w kolejnym miejscu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły