Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Brwinowie coraz bliżej. Umowa na budowę podpisana.

Brwinów

W Brwinowie już niebawem powstanie Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. 24 października podpisano umowę na realizację zadania.

Centrum wybuduje konsorcjum TWD-BUD Toczyłowski Sp. K. (lider) i WIMAKS HIŃCZA Sp. K. (partner). Umowę podpisał przedstawiciel wykonawcy wraz ze Starostą Powiatu Pruszkowskiego – Krzysztofem Rymuzą, Wicestarostą Pruszkowskim – Grzegorzem Kamińskim, i Skarbnikiem Powiatu Pruszkowskiego – Małgorzatą Zielonką. Podpisanie umowy odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatu Pruszkowskiego, w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej i Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych – Pawła Wdowika.

Przypomnijmy: brwinowskie centrum ma powstać na niezabudowanej działce o powierzchni 3,5 ha przy krzyżowaniu ul. Pszczelińskiej i Torfowej w Brwinowie. Aktualnie teren jest niezagospodarowany i nieuzbrojony w media, ponadto porośnięty dziko rosnącymi drzewami i krzewami. Nad fragmentem działki przebiega napowietrzna linia 110-400 kW z pasem ochrony 50 m (25 m po obu stronach).

Ośrodek będzie podzielony na dwie części. Dzienna będzie przeznaczona dla 22 osób z salami zajęć i pomieszczeniami dla personelu. Ponadto znajdzie się tam salon, kuchnia, szatnia, łazienki, toalety i pomieszczenia techniczne. W części mieszkalnej znajdzie się miejsce dla 8 osób. Będą to pomieszczenia o powierzchni minimum 15 mkw każdy, do pobytu całodobowego, z łazienkami.

Dodatkowo do zadań wykonawcy będzie należało zagospodarowanie terenu wokół Ośrodka. Do wykonania będzie droga dojazdowa, parking na 32 miejsca i pozostały teren.

Całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 9,7 mln zł. Niemal 2,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Centra Opiekuńczo – Mieszkalne” Moduł I. Planowana data zakończenia inwestycji to sierpień 2023 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.