Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie niebawem w budowie

Komorów

Wójt Michałowic – Małgorzata Pachecka, podpisała umowę na budowę Centrum Inicjatyw Kulturalnych. Obiekt powstanie w Komorowie.

Od dwóch dekad – jak poinformowała wójt Michałowic – mieszkańcy czekali na realizację tej inicjatywy. 28 czerwca podpisano umowę na budowę Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie.

CIK powstanie przy ul. Kolejowej, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się tereny rekreacyjne m.in. skatepark, i siłownia plenerowa oraz liczne alejki z kostki. Teren ten zostanie zrewitalizowany – utwardzona nawierzchnia zostanie zamieniona na trawę. Usunięty zostanie skatepark i budynek toalet, w projekcie zachowano natomiast siłownię plenerową. Rewitalizacji będzie poddany też plac zabaw – pozostawione będą urządzenia w dobrym stanie technicznym, pojawi się też nowe wyposażenie. Nawierzchnie bezpieczne wokół placu zabaw będą wymienione na naturalne: trawę i piasek. Ponadto pojawią się stojaki na rowery, kosze na śmieci i ławki. Zaplanowano 21 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Drzewa na działce zostaną zachowane.

Sam budynek będzie miał ponad 650 mkw powierzchni użytkowej. Zaplanowano w nim salę wielofunkcyjną, salę projekcyjną, salę multimedialną, salę zajęć ruchowych, salę warsztatową, a także bufet oraz kawiarnię. W budynku znajdą się toalety, pokój dla matki/ojca z dzieckiem, magazyny, zaplecza, garderoby oraz szatnie, a także pomieszczenia biurowe. W piwnicach zaplanowano pomieszczenia techniczne i socjalne oraz magazynowe.

Budynek CIK będzie wpisywał się w kameralny charakter zabudowy Komorowa. Ze względu na pozostawienie na działce drzew i pozostawienie przyległego parku, bryła będzie podzielona na mniejsze, niezależne części, które wizualnie i funkcjonalnie będą osobnymi budynkami połączonymi wspólnym holem.

Na realizację inwestycji Gmina Michałowice założyła 17 miesięcy od dnia podpisania umowy. – To mały, ale wymagający budynek” powiedział mi prezes firmy MPJ spółka z o.o. – p. Marcin Sawicki, z którym podpisywałam dzisiaj umowę – dodaje Pachecka.

Warto dodać, że inwestycja otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości 2 mln zł. Dotacja została przyznana w ramach programu instrumenty inwestycji ważnych dla rozwoju Mazowsza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.