Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie coraz bliżej

Komorów

Budowa Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie zbliża się wielkimi krokami. Wybrano już projekt, a ostatnio gmina Michałowice otrzymała kolejny dokument, który przybliża realizację inwestycji.

Mieszkańcy Komorowa od wielu lat zabiegają, by na terenie ich miejscowości powstało miejsce do wspólnych spotkań i organizacji wydarzeń kulturalnych. We wrześniu ubiegłego roku nastąpił w tej sprawie duży przełom. Władze gminy podpisały umowę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich na przeprowadzenie konkursu na przygotowanie koncepcji Centrum Inicjatyw Kulturalnych. – To jest umowa, która dotyczy, nie chce powiedzieć, że budynku, bo budynek to za mało. Ale ośrodka, na który społeczność Komorowa czekała bardzo długo. Nie nazywam specjalnie tego miejsca domem kultury, chociaż ono będzie pełniło taką właśnie funkcję. Ale być może nie będzie jedynym budynkiem, który będzie miał taką funkcję w gminie Michałowice – zaznaczyła we wrześniu 2019 r. Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

CIK ma powstać na terenie placu Markowiczów. W konkursie wyłoniono koncepcję architektoniczną Centrum. Zdecydowano, że zrealizowna zostanie praca, która zajęła II miejsce. To projekt autorstwa Natalii Wilczak, Małgorzaty Wiśniewskiej i Marka Kucińskiego
.
11 maja wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka powiadomiła, że gmina otrzymała ostateczną decyzję Pozwolenia na Budowę CIK. Teraz czekamy na ogłoszenie przetargu, w którym zostanie wyłoniony wykonawca. O dalszych etapach projektu będziemy Was informować na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.