Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie?

Baranów

Wiele wskazuje, że tak. Gmina Baranów położona jest bardzo blisko gminy Grodzisk Mazowiecki. To tam, według Informacyjnej Agencji Radiowej ma powstać Centralny Port Lotniczy. Poinformowało o tym dzisiaj Polskie Radio.

W Polskim Radiu 24 wypowiadał się Marcel Klinowski z Fundacji Rozwoju Projektów Obywatelskich i Stowarzyszenia Republikanie. Mówił, że Baranów cechuje wyjątkowe położenie geograficzne, ponieważ leży na przecięciu łódzkiej linii kolejowej i Centralnej Magistrali Kolejowej. I według Klinowskiego z Dworca Centralnego do Baranowa można dojechać już w 24 minuty, czyli tyle samo co do Lotniska Chopina. 

Kiedy może powstać takie lotnisko? – Podobne obiekty są budowane od ośmiu do kilkunastu lat, w zależności od tego, w jakim kraju się znajdują – wskazywał gość Polskiego Radia 24.

Z całą informacją możecie zapoznać się wchodząc TUTAJ.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.