Całe Mazowsze na jednym bilecie

Region

Władze Mazowsza i Warszawy podpisały porozumienie w sprawie Mazobiletu. Dzięki niemu podróżowanie po regionie będzie prostsze i tańsze.

Wakacje sprzyjają poznawaniu nowych zakątków świata, ale dobrze, gdy możemy poznać także swój region. Na terenie Mazowsza zostanie uruchomiony Mazobilet. Na czym będzie polegała usługa?
Oferta będzie ważna w każdy weekend od piątku od godz. 19.00 do poniedziałku do godz. 8.00. Mazobilet będzie obowiązywał w: pociągach KM (poza „Słonecznym” i „Słonecznym BIS”), WKD, SKM, autobusach KM od stacji Modlin do Lotniska Modlin oraz w środkach Warszawskiego Transportu Publicznego w I i II strefie biletowej.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podkreśla – Inwestujemy w tabor, zbudowaliśmy 11 nowych stacji metra, nowe linie SKM. Zależy nam, żeby połączenia w całej metropolii były jak najlepsze, by wszyscy jej mieszkańcy mogli się swobodnie poruszać. Chcemy ułatwić wszystkim mieszkańcom Mazowsza zwiedzanie Warszawy, warszawiakom dać możliwość, by mogli odpocząć na Mazowszu i poznać jego zakątki – dodaje Trzaskowski.

Mazobilet to bilet imienny, który można kupić w kasach KM, biletomatach, w aplikacji mobilnej KM i przez internet.Można go kupić dla jednej osoby (koszt 49 zł) lub dla grupy od 2 do 5 osób (koszt – 99 zł). Mazobilet będzie dostępny do 31 października.

– Mazobilet to dla mieszkańców naszego regionu świetna okazja do zwiedzenia Warszawy i Mazowsza. Trwają wakacje, więc przy planowaniu letnich weekendowych podróży warto pomyśleć o zamianie samochodu na bardziej ekologiczny środek transportu – zachęca wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.