Buziak i Jazda na Kilińskiego

Grodzisk Maz.

Ul. Kilińskiego w Grodzisku Mazowieckim już cieszy oko nową nawierzchnią. Ale to nie jedyna zmiana w tym miejscu.

Ul. Jana Kilińskiego położona jest w centrum miasta. W ostatnim czasie przeszła gruntowny remont. Ulica zyskała nową nawierzchnię, a także nowe oznakowanie poziome. Zupełną nowością jest strefa „Kiss&Ride” (ang. buziak i jazda), która znalazła się w pobliżu Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2.

Rozwiązanie takie stosowane jest na przykład na lotniskach, przy dworcach kolejowych i autobusowych, punktach przesiadkowych. Strefa ta pozwala na krótki postój auta, co w praktyce ma usprawnić ruch aut pod szkołą. Mimo że w Polsce oficjalnie znak ten nie funkcjonuje w przepisach ruchu drogowego, to rozwiązanie to zyskuje na popularności. Aby wszystko było godne z prawem, znakom K&R będą towarzyszyć znaki „zakaz postoju”.

A Wam jak podoba się to rozwiązanie?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Buziak i Jazda na Kilińskiego”

  1. Daaf pisze:

    Czy można przywieźć tam Andrzeja Dudę. Pocałuj mnie w dupę Duda i odjeżdżam.

  2. olo pisze:

    nie wiem co znaczy kiss i ride bo chyba to nie po Polsku ,więc nie będę respektował znaku który nie jest adresowany do Polaków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły