Burmistrz Grodziska Mazowieckiego został odznaczony przez papieża Franciszka krzyżem „Pro Ecclesia et Pontifice”

Grodzisk Maz.

Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego otrzymał papieskie odznaczenie, które wręczył mu w Domu Arcybiskupów Warszawskich kard. Kazimierz Nycz.

Medal Pro Ecclesia et Pontifice to jedno z wysokich odznaczeń Stolicy Apostolskiej w kształcie krzyża. Przyznawany jest przez papieża w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła, na wniosek biskupa diecezjalnego. Odznaczenie może otrzymać osoba świecka.

W laudacji proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim, ks. Jarosław Miętus powiedział: „Przez 30 lat Grzegorz Benedykciński wykazywał i wykazuje się wyjątkową dbałością o dziedzictwo kulturowe i duchowe społeczności miasta i gminy m.in. poprzez wspieranie działalności Kościoła”. Oprócz tego w swojej wypowiedzi zaznaczył, że laureat jest doskonałym przykładem, „jak szlachetne przywództwo, połączone ze szlachetnymi wartościami i troską o dobro wspólne, wpływa na relacje między mieszkańcami”.


Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński przez lata wykazywał się ogromną troską o obiekty sakralne. Przy jego wsparciu m.in. odbudowano po pożarze zabytkowy kościół w Izdebnie Kościelnym, przeprowadzono rewitalizację zabytkowego drewnianego kościoła w Żukowie, czy zakończono prace remontowe w zabytkowym kościele św. Anny w Grodzisku Mazowieckim. Burmistrz troszczy się o podtrzymywanie pamięci o życiu i zasługach św. Jana Pawła II m.in. poprzez uczestnictwo w przygotowaniu obchodów setnej rocznicy urodzin papieża Polaka. Ponadto zorganizował wiele wydarzeń kulturalnych w kościołach grodziskich, a także zrealizował projekt pt. “Katyń. Ocalić od zapomnienia”. W Grodzisku Mazowieckim w 2016 roku odbyły się Światowe Dni Młodzieży, podczas których w Grodzisku przyjęto ponad 250 osób z całego świata.

Źródło: Archidiecezja Warszawska

Biuletyn Gminy Grodzisk Mazowiecki

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Burmistrz Grodziska Mazowieckiego został odznaczony przez papieża Franciszka krzyżem „Pro Ecclesia et Pontifice””

  1. Zapora pisze:

    Takich burmistrzów i innych rządzących nam potrzeba i Polska potzebuje. BRAWO PANIE BURMISTRZU !

  2. hmm,.. pisze:

    hmm,.. XXI wiek,.. zabobony i życie wieczne,.. z jednej strony cywilizacja, a z drugiej średniowiecze,..

  3. Jerzy pisze:

    Co za wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły