Budżet Obywatelski Mazowsza rozstrzygnięty

Region

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza na 2024 rok dobiegło końca. Wiemy, które projekty zostaną zrealizowane.

To była rekordowa edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza – 475 zgłoszonych projektów, w tym aż 335 pozytywnie ocenione i ponad 103 tysiące oddanych głosów! Decyzją mieszkańców zostaną zrealizowane 82 przedsięwzięcia. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczy 25 mln zł. Z autorami projektów spotkali się członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i radni województwa mazowieckiego.

Każda kolejna edycja to nie tylko coraz więcej zgłaszanych inicjatyw, lecz także oddawanych głosów. To najlepiej pokazuje, że działania, w których inicjatywę przejmują mieszkańcy, mają sens. Zostało zgłoszonych wiele ciekawych pomysłów, spośród których mieszkańcy wybrali 82 propozycje. Są wśród nich zarówno projekty inwestycyjne dotyczące np. zakupu ambulansów, budowy ścieżek pieszo-rowerowych, jak i inicjatywy takie jak Wianki dla Kurpianki czy Forum Młodych Naukowców.

Z puli ogólnowojewódzkiej zostanie zrealizowanych 10 projektów, na które przeznaczonych będzie ponad 5 mln zł. W podregionie warszawskim zachodnim będą zrealizowane:

In vitro – nasza szansa na bycie rodzicami – 1917 głosów, 198 000 zł;
VeloMazovia Południe – rowerowy szlak południowego Mazowsza – 1867 głosów, 199 500 zł;
Zielone Mazowsze – 1676 głosów, 999 000 zł;
Edukacja na szlakach Mazowsza 2024 – warsztaty i wycieczki dla dzieci oraz dorosłych – 1363 głosy, 160 000 zł.

Najwięcej projektów będzie zrealizowanych w podregionie ciechanowskim (aż 16). W podregionie warszawskim zachodnim zrealizowane będą 3 projekty:

Stop depresji u dzieci – różne aspekty i sposoby walki – 1362 głosy, 175 100 zł;
Doświetlone przejścia – poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach wojewódzkich w Brwinowie, Czubinie, Domaniewie, Kaniach i Otrębusach – 1237 głosów, 894 200 zł;
Zielona obwodnica Grodziska Mazowieckiego – 813 głosów, 685 000 zł.

Jak podkreśla Sara Michalska, zastępca dyrektora ds. organizacyjnych Departamentu Organizacji, tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. – Bardzo mnie cieszy tak duża aktywność Mazowszan zarówno na etapie zgłaszania projektów, jak i głosowania. Szczególne podziękowania należą się projektodawcom za ich pomysły i zaangażowanie włożone w ich promocję. To była zacięta rywalizacja, a listy rankingowe zmieniały się każdego dnia. To pokazuje, że mieszkańcy naszego województwa chcą zmieniać swoją okolicę i widzą, że mają na te zmiany realny wpływ.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Budżet Obywatelski Mazowsza rozstrzygnięty”

  1. Czeri pisze:

    Szczerze? Słonecznik + pestki dyni są najlepszym rozwiązaniem na płodność a jeśli się to potwierdź to lepszym rozwiązaniem wydać pieniądze na uprawę tych właśnie produktów niż in vitro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły