Budżet Obywatelski Mazowsza – czas start!

Region

Właśnie ruszył nabór wniosków do IV edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Czasu na składanie wniosków jest dużo – tak jak i pieniędzy do rozdysponowania.

W tegorocznej edycji BOM do wydania jest 25 mln zł. Wnioski można składać od 21 listopada aż do 13 stycznia. Jestem przekonany, że i tym razem Mazowszanie wykażą się pomysłowością i zawalczą o swoje projekty, do czego gorąco zachęcam – mówi Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego.

Czym jest BOM? To część budżetu wojewódzkiego, o którym decydują mieszkańcy poprzez głosowanie. mieszkańcy. W puli jest 25 mln zł. Zgłaszając projekt, Mazowszanie mają realną szansę zrealizować własne pomysły – zaznacza Sara Michalska, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji ds. Organizacyjnych urzędu marszałkowskiego.

25 mln zł będzie można przeznaczyć na przykład na kupno karetki, budowę ścieżki pieszo-rowerowej, czy boiska. Poza fizycznymi inwestycjami, pieniądze mogą być wydane na zadania „miękkie” – szkolenia, warsztaty lub zawody i koncerty.

Od projektu do realizacji są tylko cztery kroki. Po pierwsze – pomysł. Krok drugi – szczegółowe opisanie i zgłoszenie projektu. Krok trzeci – kosztorys: im bardziej szczegółowy, tym lepiej. Krok czwarty – zdobycie minimum 50 podpisów pod projektem.

W poprzedniej edycji BOM zrealizowano wiele ciekawych projektów. Były to m. in. zakup ambulansów dla warszawskiego pogotowia, pierwszy przystanek rowerowy w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, brakujący odcinek ścieżki rowerowej przy KPN czy zagospodarowanie terenu wokół ronda, które prowadzi do siedziby zespołu Mazowsze.

Więcej o Budżecie Obywatelskim Mazowsza przeczytacie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.