Budżet Inicjatyw Społecznych Powiatu Pruszkowskiego coraz bliżej

Region

Okoliczne gminy mają swoje Budżety Obywatelskie. Teraz podobny mechanizm chce wprowadzić Powiat Pruszkowski. Start Budżetu Spraw Społecznych coraz bliżej.

Czym jest wspomniany Budżet Spraw Społecznych? – To demokratyczny mechanizm, który umożliwia mieszkańcom współdecydowanie o wydatkach publicznych. Dzięki niemu można realizować ciekawe i pożyteczne społecznie projekty, które wybierane są w drodze głosowania. Zachęcamy do zgłaszania swoich projektów i współdecydowania o przyszłości naszego powiatu! To Twoja szansa na realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość – podkreślają urzędnicy.

W tej edycji do rozdysponowania jest 1 mln zł. Zasady dotyczące zgłaszania projektów są podobne do tych obowiązujących przy wnioskach do gminnych budżetów obywatelskich.

Jak zgłosić projekt?
Podstawowe zasady:
Kwota projektu: projekty muszą mieścić się w budżecie do 150 000 zł brutto i zostać zrealizowane w trakcie danego roku budżetowego.
Liczba projektów: każdy projektodawca może zgłosić maksymalnie dwa projekty rocznie.
Termin zgłoszeń: projekty należy zgłaszać od 3 do 23 czerwca 2024 r. 

Formy zgłoszeń:
Papierowa:
Osobiście w biurze podawczym starostwa lub jego filiach.
Pocztą tradycyjną na adres starostwa z dopiskiem „Budżet Inicjatyw Społecznych”.
Elektroniczna: Poprzez system obsługi projektów: przejdź do strony.

Co powinno zawierać zgłoszenie?
Wniosek musi zawierać:

Nazwę projektu jednoznacznie identyfikującą projekt.
Opis projektu.
Lokalizację projektu.
Uzasadnienie realizacji projektu.
Szacunkowy koszt realizacji.
Dane projektodawców: imię, nazwisko, adres zamieszkania; w przypadku osoby kontaktowej również numer telefonu lub adres e-mail.
Podpisy projektodawców (w przypadku zgłoszeń papierowych).

Wzór formularza zgłoszenia projektu można znaleźć w załączniku nr 2 do Regulaminu (pod tekstem). 

Dodatkowe wymagania
Do zgłoszenia projektu należy dołączyć:
Listę poparcia: zawierającą imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz podpisy co najmniej 30 mieszkańców powiatu (projektodawcy nie są liczeni do tej liczby).
Oświadczenie autora: o wykorzystywaniu utworu na potrzeby BIS oraz zgodę na nieodpłatne opublikowanie projektu.
Zgodę rodzica/opiekuna prawnego: na zgłoszenie projektu przez osobę małoletnią (wzór zgody stanowi załącznik nr 4 do regulaminu).

W przypadku zgłoszeń elektronicznych, oryginały dokumentów muszą być dostarczone do starostwa przed utworzeniem ostatecznej listy projektów, zgodnie z harmonogramem.

Nabór wniosków rusza już 3 czerwca!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Budżet Inicjatyw Społecznych Powiatu Pruszkowskiego coraz bliżej”

  1. joozio pisze:

    I co z tego. Na Żbikowie w pierwszym budżecie wygrany teren rekreacyjny (boiska) nie został zrealizowany. A na tym terenie, (obok Netto) buduje się kolejne blokowisko. Kto na to pozwolił? Przynajmniej jakiś drugi sklep by obok postawili, bo na Żbikowie brak, a miejsce idealne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły