Budynki przy ul. Lipowej do wyburzenia

Pruszków

Miasto Pruszków ogłosiło przetarg na wyburzenie dwóch budynków przy ul. Lipowej. Zgłosiło się wielu chętnych, jedna z firm złożyła ofertę o połowę niższą niż przewidywany budżet.

Przy ul. Lipowej w Pruszkowie znajdują się zarówno nowe bloki, jak i domy jednorodzinne czy lokale usługowe. Na jednej z działek są budynki, które Miasto Pruszków przeznaczyło do wyburzenia. Chodzi o działkę przy ul. Lipowej 53/55. W tej sprawie magistrat ogłosił przetarg.

Wykonawca będzie miał do wyburzenia dwa budynki – jeden garażowo-usługowo-magazynowy, drugi – usługowo-magazynowy. Do przeprowadzenia są prace rozbiórkowe, zasypanie wykopów, wyrównanie i uprzątnięcie terenu oraz wywóz i utylizacja pozostałości po rozbiórce, łącznie z rzeczami znajdującymi się wewnątrz.

Na to zadanie Miasto Pruszków zabezpieczył w budżecie 200 tys. zł. Do przetargu przystąpiło aż 8 firm. Najniższa oferta została złożona przez Hammer Wyburzenia ze Wschowy (niecałe 95 tys. zł), najdroższa – Energokon-Plus z Sosnowca (258 tys. zł). Pozostałe oferty mieszczą się w założonym budżecie. Magistrat jeszcze nie podjął w tej sprawie decyzji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Budynki przy ul. Lipowej do wyburzenia”

 1. Patodewelopment pisze:

  Napewno powstanie tam szkoła lub przedszkole i żłobek hahaha , ktorych niestety brakuje…….

 2. Zając pisze:

  Wybili wszelkiej maści Wilków, Xiao, szybkich kierowców, paców i innych pacanow. Skończyło się piepszenie pod artykułami.

 3. Anonim pisze:

  znowu postawią jakiś TBS -ik dla wtajemniczonych ? – tłumacząc na około że to dla mieszkańców Pruszkowa

  • Robert pisze:

   W zasadzie po to są miasta , żeby tam mieszkali ludzie. Dlatego w miastach buduje się m in. TBS-y. Wydaje mi się (może się mylę), że to lepsze dla nich miejsce niż w środku pola- np. tzw. osiedla łanowe. Zabudowywanie każdego skrawka przestrzeni na wsi, zajmowanie każdej przestrzeni przyrody przez domy, osiedla, fabryki nie uważam za lepsze. Dochodzi do tego, że dzikie zwierzęta wchodzą do miast bo zajęliśmy ich siedliska. Coraz trudniej znaleźć miejsce na spacer po polach, lesie, na grzybobranie. Trzeba jechać >50 km od W-wy 🙁

   • Anonim pisze:

    nie mam nic do bloków w mieście ,mówię tylko że TBS to mieszkania dla wybranych , działka ta została przekazana przez państwo na cele oświatowe , a ktoś chce uwłaszczyć kogoś na mieszkanku społecznym za friko

  • Dr. Huckenbush pisze:

   Dokładnie, tak będzie. Kolejne wybitnej urody bloczysko powstanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły