Budynek przy Mazurskiej przejdzie remont

Piastów

Pod koniec maja ogłoszono przetarg na wykonanie remontu kamienicy przy ul. Mazurskiej 33 w Piastowie. W ubiegłym roku w budynku wybuchł pożar, w którym spłonęło poddasze. Do przebudowy zgłosiły się dwie firmy.

Przypomnijmy. 1 lutego 2021 r. w kamienicy przy ul. Mazurskiej 33 w Piastowie wybuchł pożar. Ogień objął poddasze. Teraz budynek przejdzie przebudowę.

Podczas pożaru spłonęło poddasze trzykondygnacyjnej kamienicy. Ewakuowanych było 7 osób, w tym dwoje dzieci, jedna osoba w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Ponad rok po pożarze piastowski urząd ogłosił przetarg na przebudowę kamienicy przy ul. Mazurskiej 33. Modernizacja ma na celu wyremontowanie i odtworzenie budynku.

Do zadań wykonawcy będzie należało przeprowadzenie robót rozbiórkowych, wykonanie izolacji termicznej, przeciwwilgociowej, przeciwwodnej. W planach jest odtworzenie układu ścian i murów, zamontowanie nowej stolarki okiennej i drzwiowej. Zaplanowano również odtworzenie instalacji elektrycznej i sanitarnej. Na zewnątrz przewidziano położenie nowego tynku, a na dachu – blachy.

Na remont kamienicy urząd miał zamiar wydać 3,4 mln zł. 20 lipca odbyło się otwarcie ofert. Do przetargu przystąpiły dwie firmy. Pierwsza – MARABUD z Warszawy – zaoferowała nieco ponad 2,47 mln zł. Druga – U.H.B. SANITEX z Warszawy – 3,29 mln zł.

Urząd wykluczył jednak z postępowania spółkę MARABUD. Za najkorzystniejszą jednocześnie uznał ofertę drugiej firmy. Remont rozpocznie się po podpisaniu umowy. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację zadania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Budynek przy Mazurskiej przejdzie remont”

  1. Kinga Kobyła pisze:

    Zburzyć ten syf a działkę sprzedać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły