Budynek komunalny w Podolszynie rośnie w oczach

W Podolszynie Nowym powstaje budynek socjalno-komunalny. Urzędnicy z gminy Raszyn poinformowali na jakim etapie jest budowa.

Podolszyn Nowy to wieś położona w okolicy Janek i Falent. Przy ul. Olszynowej powstaje właśnie budynek komunalny. Będzie miał 3 kondygnacje, w których znajdzie się 30 lokali mieszkalnych. Całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1,2 tys mkw.

Aktualnie w trakcie wykonywania są ściany zewnętrzne i wewnętrzne poddasza w części bloku. Wykonywane są ściany działowe parteru i I piętra. Wykonano strop nad parterem, ułożono płyty stropowe nad I piętrem. Budynek przyłączono do sieci gazowej, wodociągowej i kanalizacyjnej.

W trakcie budowy są biegi w klatkach schodowych na piętrze i szyby windowe. Wykonywany jest też mur przeciwpożarowy. Kolejnym etapem będzie betonowanie stropu I piętra w drugiej części budynku.

W Podolszynie Nowym, leżącym na terenie gminy Raszyn, powstaje budynek komunalny. Samorząd pozyskał ponad 7,6 mln zł dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Podolszyn Nowy to wieś położona w okolicy Janek i Falent. Przy ul. Olszynowej powstaje właśnie budynek komunalny. Będzie miał 3 kondygnacje, w których znajdzie się 30 lokali mieszkalnych. Całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1,2 tys mkw. Budowa posuwa się w szybkim tempie – rozpoczęto już murowanie ścian. Wykonawca ma jeszcze nieco ponad rok na realizację zadania.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 9 mln zł, z czego ponad 7,6 mln zł pochodzi z dofinansowania Banku Gospodarstwa Krajowego. Zakończenie inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2023 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Budynek komunalny w Podolszynie rośnie w oczach”

  1. Anonim pisze:

    patologia będzie miała gdzie mordy drzeć , twórzcie takie dzielnice cudów,

  2. Anonim pisze:

    Brak BHP :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły