Budynek grodziskiego urzędu przejdzie termomodernizację

Grodzisk Maz.

Grodziski urząd ogłosił przetarg na przeprowadzenie termomodernizacji budynku przy ul. Kościuszki. Poza zmianą na ścianach zewnętrznych, w planach jest także wykonanie instalacji odgromowej.

W budynku przy ul. Kościuszki 32a dawniej mieścił się Urząd Miasta. Po przenosinach urzędu do nowoczesnego ratusza, stary budynek przejął Ośrodek Pomocy Społecznej.

Budynek jest podzielony na dwie części. Część A ma trzy kondygnacje i powierzchnię użytkową 1022 mkw. Część B jest dwukondygnacyjna, rozbudowana o przeszklony wiatrołap.

Jakie zadania czekają na wykonawcę? Poza ociepleniem budynku, będzie musiał m.in. naprawić zarysowania na elewacji, odtworzyć gzymsy na ocieplonych fasadach, wymienić rynny, przenieść daszki ze szkła hartowanego, czy gabloty na nową fasadę, jak również zamontować nowe oprawy oświetleniowe. Instalacja odgromowa będzie poprowadzona w peszlach, pod ociepleniem.

Na roboty budowlane grodziski urząd przewiduje 14 tygodni od dnia podpisania umowy. Termin zakończenia realizacji zamówienia oszacowano na 15 tygodni po podpisaniu umowy (nie później niż do końca maja). Oferty można zgłaszać do 16 stycznia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.