Budowy dróg w regionie z rządowymi dofinansowaniami

Region

Powiat grodziski, Gmina Grodzisk Mazowiecki oraz powiat pruszkowski i Miasto Pruszków otrzymały wielomilionowe dofinansowania na inwestycje drogowe. To konkretny zastrzyk pieniędzy dla samorządów na realizację konkretnych zadań.

Fundusze zewnętrzne to duża pomoc dla samorządów, zwłaszcza przy drogich, dużych inwestycjach, np. drogowych. Właśnie na taki cel przeznaczone będą pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jakie kwoty zasilą lokalne budżety?

Powiat pruszkowski otrzyma ponad 4,3 mln zł na rozbudowę ul. Komorowskiej na odcinku od ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Pogodną. Miasto Pruszków natomiast będzie mogło zbudować ul. Kościuszki (dotacja w wysokości ponad 8,5 mln zł), ul. Nowoinżynierską wraz z mostem na Utracie (ponad 2,5 mln zł), czy dojazd do nowego wiaduktu w ciągu ul. Grunwaldzkiej (ponad 1 mln zł).

Powiat grodziski w ramach dotacji otrzyma prawie 6,5 mln zł na budowę skrzyżowania i rozbudowę drogi powiatowej w Chlebni. Dzięki 6-milionowemu dofinansowaniu powiat będzie mógł zbudować drogę powiatową i rondo w Książenicach. Samorząd będzie mógł także zbudować drogę powiatową między Budami-Grzybek a Czarnym Lasem i Makówką, na co otrzymał ponad 12,1 mln zł. Dotacje pozwolą Gminie Grodzisk Mazowiecki na budowę ul. Prostej. Budżet tej inwestycji zostanie zasilony kwotą blisko 1,3 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Budowy dróg w regionie z rządowymi dofinansowaniami”

  1. ONA pisze:

    Cieszcie się kochać inwestycje bo tak szybko odejdą jeśli POwrócą złodzieje i komuniści z PO-KO-TRZASK.2050 !!!!!!!!!!!

  2. Anonim pisze:

    to tam kręci lody z tym nowym projektem BRONIEWSKIEGO i wjazdem w UL. STUDZIENNĄ

  3. Anonim pisze:

    szlachta będzie się bawić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły