Rozpoczęcie budowy trasy Salomea-Wolica coraz bliżej

Region

Drogowcy rozpoczęli poszukiwanie wykonawcy trasy łączącej Aleje Jerozolimskie z Opaczą.

Przetarg dotyczy pierwszego odcinka trasy Salomea-Wolica o długości ok. dwóch kilometrów. Inwestycja ma objąć budowę pięciu wiaduktów, kładki dla pieszych nad Alejami Jerozolimskimi i przejścia podziemnego na węźle Salomea. Szacowany koszt inwestycji przekroczy 250 milionów złotych.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na jesień 2010 roku. Warunkiem dla wykonawców startujących w przetargu jest ukończenie trasy do sierpnia 2012 roku. 28 maja zostaną rozpatrzone oferty. Mimo ogłoszenia przetargu inwestycja nie jest w pełni przygotowana. Wojewoda Jacek Kozłolwski nie wydał jeszcze pozwolenia na budowę (ma to zrobić w najbliższych dniach). Są też pewne problemy z gruntami, na których ma powstać droga. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest w posiadaniu 96% terenów. Istnieje prawdopodobieństwo, że brakujące działki będzie musiała pozyskać poprzez egzekucje komornicze.

Nowa droga ma połączyć Aleje Jerozolimskie z węzłem Opacz, którego budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.