Budowa ul. Nowoinżynierskiej i ul. Elektrycznej udrożnią ruch

Większe możliwości komunikacyjne dla Pruszkowa dzięki inwestycji drogowej na ul. Nowoinżynierskiej i ul. Elektrycznej.

Nowa ulica, zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego połączy ul. Promyka z ul. Poznańską (włączenie do ul. Poznańskiej na skrzyżowaniu z ul. Mostową przy stacji benzynowej) i ul. 3 Maja. Koszt zadania to 17,7 miliona złotych.

„Nowy układ drogowy odciąży ulice Waryńskiego, Batalionów Chłopskich oraz Łączniczek AK w kierunku do ul. Poznańskiej i umożliwi szybszy dojazd do węzła autostradowego PRUSZKÓW. Na odcinku od ul. Promyka do ul. Elektrycznej zaplanowane zostały zatoki autobusowe, które w przyszłości umożliwią obsługę tej ulicy przez komunikację miejską” – mówi Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.

Mieszkańcy Pruszkowa czekali na tę inwestycję od lat, jednak dopiero w obecnej kadencji temat zyskał priorytetowe znaczenie i przystąpiono do realizacji zadania. Zakres prac został znacznie powiększony. Ulica Nowoinżynierska w pierwotnych założeniach kończyła się przy ul. Elektrycznej. Decyzja o jej przedłużeniu aż do ul. 3 Maja oraz wybudowanie mostka nad Utratą sprawiają, że inwestycja realnie i odczuwalnie zwiększy możliwości komunikacyjne nie tylko dla Gąsina, ale i dla całego Pruszkowa.

„Prace przy budowie ul. Nowoinżynierskiej i ul. Elektrycznej postępują zgodnie z harmonogramem. Wykonano kanalizację sanitarną i deszczową, duży zbiornik retencyjny. Prowadzone są prace związane z budową chodnika, ciągu pieszo-rowerowego, mostku przez rzekę Utratę” – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa Konrad Sipiera.

Na realizację inwestycji związanej z budową ul. Nowoinżynierskiej Miasto Pruszków pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 5 426 871,20 zł.

Inwestycja obejmuje:
– budowę ul. Nowoinżynierskiej na odcinku od ul. Promyka do skrzyżowania z ul. Poznańską oraz od ul. 3 Maja do ul. Mostowej,
– budowę ul. Elektrycznej, na odcinku od ul. Nowoinżynierskej do ul. Batalionów Chłopskich.

Koszt inwestycji:
17 712 000,00 zł
Podpisanie umowy:
19 maja 2022 roku
Termin wykonania inwestycji:
18 miesięcy od podpisania umowy
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 5 426 871,20 zł

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Budowa ul. Nowoinżynierskiej i ul. Elektrycznej udrożnią ruch”

 1. Dell pisze:

  Poczekajmy na setki aut, które wyjadą z budowanego jeszcze osiedla przy ul. Waryńskiego.

 2. joozio pisze:

  nie odciąży, tylko przeniesie korki w kolejne miejsce. Jedynie przebudowa ronda przy wiadukcie (i samego wiadukt) może coś dać. A może wiadukt dwupasmowy, zamiast ronda przedłużyć wiadukt i będzie mijanka bezkolizyjna z wiazdem na wiadukt czy poznańską.

  A tak naprawdę problemy są dwa, rondo i skrzyżowanie za kościołem, obok biedronki – przed wiazdem na autostradę.

 3. staszic pisze:

  powinna być przedłużona poprzez wiadukt nad torami do staszica

 4. staszic pisze:

  powinna być przedłużona poprzez wiadukt nad torami do ulicy staszica

 5. 0P pisze:

  Odciążenie – super, szkoda tylko że ulica będzie z kostki, tym samym będzie głośno i niemiło mieszkańcom ulicy…

 6. dajan55 pisze:

  Powinna być przedłużona aż do Długiej – wtedy byłby łatwiejszy dojazd do Piastowa i dalej do nowego wiaduktu na Broniewskiego .

 7. Poznaniak pisze:

  No to jeszcze przedłużenie Błońskiej do zbiegu ulic Poznańskiej i 3-go Maja dla ruchu osobowego, a powinno być na jakiś czas dobrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły