Budowa skateparku w Michałowicach na ostatniej prostej

Michałowice

Już niebawem nowy skatepark w Michałowicach zostanie przekazany do użytku mieszkańcom. Gmina czeka na odbiory obiektu.

Pod koniec lutego tego roku rozpoczęto przebudowę michałowickiego skateparku przy ul. Szkolnej. Wykonawcą projektu jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane INŻ-WOD-BUD Sp. z o.o. z Lublina. Całkowity koszt inwestycji to prawie 1,2 mln zł, z czego niemal 230 tys. zł pochodzi z dofinansowania.

Co objęła przebudowa? Obiekt zyskał nową nawierzchnię, obiekty terenowe wykonane w technologii monolitycznej. Łuki przeszkód wykonane zostały w technologii torkretowania, czyli natryskiwanie betonu na przygotowaną konstrukcję.

Prace są już na końcu. – Przed nami jeszcze procedura odbiorowa (urząd od wykonawcy) oraz certyfikacja przez Laboratorium TÜV Rheinland Polska, które zajmuje się badaniami skateparków weryfikując ich bezpieczeństwo, zgodnie z wymaganiami norm – informuje wójt Michałowic, Małgorzata Pachecka i dodaje – Za kilka dni dzieci, młodzież i dorośli skaterzy będą mogli korzystać z nowej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Tymczasem uprzejma prośba o podziwianie „z daleka”, bo inwestycja ma niezakończone odbiory.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Budowa skateparku w Michałowicach na ostatniej prostej”

  1. Ile pisze:

    Największa głupota i marnotrawienie pieniędzy !
    Potem młodzież będzie startować w olimpiadzie z tej dyscypliny ?
    Ile tam będzie nieszczęść, połamań, zwichnięć, palenia trawki to głowa mała !
    W ten sposób budujecie patologiczną młodzież .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły