Budowa ronda bez całkowitego zamknięcia skrzyżowania

Pruszków

Budowa ronda na wjeździe do Pruszkowa powoduje spore utrudnienia dla kierowców. Dobra wiadomość jest taka, że drogowcy nie przewidują całkowitego zamknięcia skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Przyszłości i ul. Emancypantek.

Budowa ronda u zbiegu al. Wojska Polskiego i ulic Przyszłości i Emancypantek trwa w najlepsze. Z tego powodu kierowcy korzystający z drogi wojewódzkiej nr 719 musza liczyć się z utrudnieniami

Przypomnijmy. Na zlecenie z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich skrzyżowanie al. Wojska Polskiego z ulicami Przyszłości i Emancypantek zamienia się w rondo turbinowe. Takie rozwiązanie ma zlikwidować tzw. „wąskie gardło” na wjeździe do Pruszkowa.

Kierowcy już od ponad miesiąca odczuwają utrudnienia związane z realizacja tej inwestycji. Dobra wiadomość jest taka, że na czas robót, które mają potrwać aż do września 2024 r. skrzyżowanie będzie przejezdne. – Wykonawca przygotował oznakowanie nowej czasowej organizacji ruchu na rzeczonym skrzyżowaniu. Ruch będzie odbywał się na zwężonym odcinku DW 719. Przez okres trwania budowy ronda, nie planuje się całkowitego wyłączania DW 719 z ruchu – zaznacza Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Nie oznacza to jednak, że zwężenia będę jedynymi utrudnieniami. – Czasowo wyłączane z ruchu będą drogi niższej kategorii, które łączą się z drogą wojewódzką, czyli ul. Działkowa, Przyszłości i Emancypantek – dodaje Burdon.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Budowa ronda bez całkowitego zamknięcia skrzyżowania”

 1. xddd pisze:

  super zsynchronizowane są te remonty, w brwinowie rozkopane 2 główne drogi, w nadarzynie rozkopane rondo, w pruszkowie rozkopane rondo – zaraz helikopterem będziemy latać do warszawy

 2. mieszkańcy pisze:

  Zła wiadomość jest taka, że cały ruch samochodów skierował się uliczką osiedlową przed blokiem Wojska Polskiego 72.
  Samochody jadą po chodnikach dewastując mienie mieszkańców, a PSM nie reaguje.

 3. tutejszy pisze:

  Wprost przeciwnie więcej wąskich gardeł!Nachodźcy niechaj wracają do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły