Budowa pruszkowskiej „Trójki” – widoczne postępy [FOTO]

Budowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie trwa. Z dnia na dzień widać postępy prac.

Przebudowa Szkoły Podstawowej nr 3 jest w trakcie. Przez tydzień, od 25 do 31 sierpnia, zwożone były moduły, z których powstanie nowy gmach.

Szkoła zostanie rozbudowana o jedną kondygnację nad częścią dydaktyczną. Powstanie też nowa część budynku z głównym wejściem od strony ul. Kubusia Puchatka. W ten sposób szkoła zyska 12 nowych sal lekcyjnych, cztery pokoje pracy indywidualnej, bibliotekę, stołówkę w zapleczem kuchennym oraz nowe szatnie i pomieszczenia administracyjne. Tym samym znacznie poprawi się komfort nauki. Nowe sale pozwolą na zmniejszenie „zmianowości” pracy szkoły. Dziś z uwagi na ścisk konieczne jest prowadzenie nauki w trybie zmianowym. Obiekt zostanie również w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nie tylko szkoła przejdzie metamorfozę. Zmieni się również teren wokół szkoły. Powstanie tu nowy plac zabaw dla uczniów „zerówek” i przebudowane zostanie wewnętrzne patio. Przewidziano również nowe nasadzenia zieleni oraz wymianę części ogrodzenia.

Na rozbudowę szkoły władzom miasta udało się uzyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Warto zaznaczyć że mowa tu o kwocie 25,5 mln zł brutto. Całkowity koszt inwestycji to 34 425 000,00 zł brutto.

Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2024 r.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Dron Polska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Budowa pruszkowskiej „Trójki” – widoczne postępy [FOTO]”

  1. Anonim pisze:

    W tytule powinno być NOCNA budowa.!!!
    Ale takimi drobiazgami nie ma co się chwalić przecież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły