Budowa „Kościucha” trwa

Pruszków

Prace budowlane na terenie LO im. Tadeusza Kościuszki idą pełną parą. Co ciekawe przebudowa liceum rozpoczęła się od… rozbiórki.

Dla wielu mieszkańców Pruszkowa i okolic „Kościuch” kojarzy się z latami młodości spędzonymi w szkolnych ławach. I nie ma się co dziwić, bo Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki to szkoła z wieloletnią tradycją. Niestety gmach szkoły od lat nie kojarzył się z nowoczesnością, a prawda jest taka, że warunki do nauki powinny być komfortowe. I teraz po latach oczekiwań szkoła zyska nowy gmach.

Pierwszy etap prac budowlanych musiał rozpocząć się do rozbiórki. Absolwenci i uczniowie mogli pożegnać się jeszcze ze „szkolnymi murami” w czerwcu. Tuż przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych. Dziś w miejscu budynku pracuje ciężki sprzęt. W ramach tego etapu powstanie nowy gmach szkoły. Warto jednak zaznaczyć, że uczniowie od września będą uczyć się w budynku tymczasowym. –Zakończenie I etapu planujemy na marzec 2023 r., z tym że będzie tu jeszcze kwestia wyposażenia obiektu. Uczniowie przejdą do nowego skrzydła w kolejnym roku szklonym. Harmonogram prac ustawiony jest w taki sposób, żeby wprowadzać jak najmniej zaburzeń w pracy uczniów. Te największe przeprowadzki logistyczne są zaplanowane na okresy wakacyjne – Katarzyna Wacławek, dyrektor techniczny Strabag Sp. z o.o.

W drugim etapie planowane jest wybudowanie II części budynku i modernizacja sali gimnastycznej. Całość uzupełnią prace związane z zagospodarowaniem terenu obejmujące budowę boisk zewnętrznych. Termin zakończenia wszystkich prac to 30 czerwca 2024r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Budowa „Kościucha” trwa”

 1. Faktycznie pisze:

  Przebudowa

 2. Wupe er pisze:

  Nic nie trwa wiecznie niektóre budynki trzeba zniszczyć po to aby postawić nowe które za 100 lat będą opłakiwane i tak bo trzeba będzie postawić inne kolejne nowe…Coś się kończy coś zaczyna ….

 3. Gg pisze:

  Pokażcie wizualizacje jak to ma wyglądać.

 4. 🐷 pisze:

  I po kolejnym zabytkowym budynku w Pruszkowie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły