Budowa II toru na linii WKD postępuje

Podróżni WKD muszą zmagać się z utrudnieniami związanymi z budową II toru na linii WKD. Październik ponownie będzie miesiącem pełnym zmian. Te pozwalają na realizacje prac, a tempo jest bardzo dobre.

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała o utrudnieniach w organizacji ruchu planowanych na październik. W stosunku do września niewiele się zmienia. Dotychczasowy rozkład jazdy dla dni powszednich zostanie utrzymany. Utrzymana zostanie także przerwa w kursowaniu pociągów pomiędzy Podkową Leśną Główną a Grodziskiem Mazowieckim w godz. 8.45-17.00. W zamian uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Jest jednak jedna ale niezwykle ważna zmiana. Przystanek osobowy Podkowa Leśna Zachodnia będzie zawieszony. Nie będzie także wyznaczony dla niego przystanek ZKA. Najbliższy przystanek ZKA zlokalizowany będzie w Milanówku (Milanówek Turczynek), a najbliższa stacja WKD – Podkowa Leśna Główna.

Pozostałe warunki – zakup i kasowanie biletów, przewóz rowerów itp. – pozostają bez zmian. Szczegóły są tutaj.

Kolejarze zaznaczają, że taka organizacja ruchu pozwala im na szybką realizację prac. Postęp robót na zdjęciach uchwycił burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Budowa II toru na linii WKD postępuje”

  1. Ada pisze:

    Postęp prac jakiś jest, ale tempo nie powala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły