Brwinowskie szkoły z nowymi komputerami

Brwinów

W styczniu do brwinowskich szkół podstawowych trafił nowy sprzęt komputerowy. Zakup nowych komputerów był możliwy dzięki środkom z projektu „E-usługi dla szkół w ramach ZIT”.

Od kilku tygodni uczniowie mogą korzystać z nowych urządzeń. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu gmina zakupiła 148 komputerów stacjonarnych typu All-in-One, 25 laptopów, 3 tablety, 6 drukarek, 40 pakietów oprogramowania biurowego, 9 zestawów robotów do nauki programowania oraz 10 zestawów klocków do nauki programowania.

Pierwsi nowymi urządzeniami pochwalili się uczniowie i nauczyciele ze szkoły podstawowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. – Dzięki udziałowi gminy w projekcie uczniowie korzystają z narzędzi o wysokim standardzie. Otrzymane sprzęty pozwalają na wprowadzenie nowoczesnych form nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Przyniesie to korzyści edukacyjne i radość z odkrywania nowych technologii – mówi Agnieszka Olejniczak, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących ds. Szkoły Podstawowej nr 2. Dwójka otrzymała 44 komputery stacjonarne, 5 laptopów, 3 tablety, 5 drukarek i 10 zestawów klocków LEGO do nauki programowania, które wzbogaciły pracownie informatyczne.

Pozostałe placówki również otrzymały wsparcie, na które złożyły zapotrzebowanie. W Szkole Podstawowej nr 1 znalazły się 44 komputery All-in-One oraz drukarka laserowa. W Szkole Podstawowej w Otrębusach do dyspozycji dzieci jest 38 nowych komputerów oraz 9 zestawów robotów do nauki programowania, a do Żółwina trafiło 20 komputerów i 20 laptopów.

Kwota dofinansowania dla gminy Brwinów: 587 410,82 zł
Koszt całkowity dla gminy Brwinów: 781 547,43 zł

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.