Brwinowskie drogi przejdą przebudowę za ponad 8 mln zł

Brwinów

Gmina Brwinów rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. 7 grudnia podpisano umowę na rozbudowę i przebudowę gminnych dróg.

Rozbudowie poddana będzie ul. Lilpopa, a przebudowie – ul. Sienkiewicza i Żwirki i Wigury. Całe przedsięwzięcie wyniesie ponad 8 mln zł.

Ok. 530-metrowy odcinek ul. Lilpopa od ul. Wilsona i Borkowej zyska nową nawierzchnię, dwa wyniesione skrzyżowania. Pojawią się tam też nowe chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, zjazdy do posesji i oświetlenie uliczne. Dodatkowo w okolicy przedszkola i Parku Niepodległości wybudowane będą miejsca postojowe.

Prawie 930-metrowy odcinek ul. Sienkiewicza i niemal 80-metrowy ul. Żwirki i Wigury zostaną przebudowane. Tutaj również położona będzie nowa nawierzchnia, cztery wyniesione skrzyżowania, a także nowe chodniki i zjazdy do posesji. Obie ulice łączą dwie drogi powiatowe: ul. Powstańców Warszawy i ul. Piłsudskiego. Krzyżują się też z drogą wojewódzką.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 8,3 mln zł. 5 mln zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wykonawcą jest firma FAL-BRUK sp. z o.o. sp. k. Planowane zakończenie robót to październik 2023 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Brwinowskie drogi przejdą przebudowę za ponad 8 mln zł”

  1. Brwinowianin pisze:

    Spieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą!
    Spieszmy się też kochać inwestycje drogowe , tu cytat -„5 mln zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych ”

    – BO WRAZ Z ODEJŚCIEM RZĄDU PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI, one również odejdą !!!
    Kto tego nie rozumie to nigdy nie zrozumie, tzn. że JEST TĘPY albo zbyt młody i nie pamięta jak było za czasów złodziei i manipulantów z PO-KO-TRZASK.2050-NOWOCZESNA-PSL!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły