Brwinowski tunel poczeka na remont

Brwinów

20 czerwca informowaliśmy Was o zamiarze przeprowadzenia remontu brwinowskiego tunelu. Ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji, jednak został unieważniony.

Przypomnijmy: brwinowski Urząd ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Dokumentacja będzie obejmować ul. Biskupicką na odcinku od ul. Rynek 4 do przejścia dla pieszych przy Rondzie Wacława Kowalskiego. W sumie nieco ponad 200 metrów drogi.

W projekcie wykonawca powinien uwzględnić przebudowę jezdni i opasek drogi, a także odwodnienia jezdni z odcinkiem kanalizacji deszczowej do przepompowni. Do remontu będzie również mur oporowy po obu stronach oraz cztery odcinki barier ochronnych na murze oporowym. Styl nowych barier powinien nawiązywać do stylu barier, które zamontowano w 2019 roku po wschodniej stronie jezdni.

Nowe oblicze zyskają schody i pochylnie dla osób z niepełnosprawnością przy przejściu dla pieszych od strony ul. Rynek 2. W projekcie ma być też zawarte prowadzenie ruchu rowerowego na jezdni. Dokumentacja ma uwzględniać wycinkę dwóch drzew oraz projekt sygnalizacji świetlnej, informującej o nieprzejezdności tunelu z powodu kolizji lub jego zalania.

Całość powinna być podzielona na trzy etapy. I etap – koncepcja, II etap – projekt budowlany, III etap – pozostała dokumentacja z dokonanym zgłoszeniem lub uzyskanym pozwoleniem na budowę.

Na to zadanie brwinowski magistrat ma zamiar przeznaczyć 170 tys. zł. Wygląda jednak na to, że remont będzie musiał przesunąć się w czasie, ponieważ nie złożono żadnej oferty. Przetarg został zatem unieważniony. O dalszych losach projektu będziemy Was informować.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Brwinowski tunel poczeka na remont”

 1. Tusk pisze:

  Łubudubu niech Mam żyje prezes klubu i jego chłopczyk Kosiński.
  Ole ole za jego oszutwa go pie………..
  Niech kończy kadencję i wygra ktoś kto zacznie działać, a nie obiecać.

  Urzędnicy powinni pracować 6 dni w tygodniu, skoro mają tak dużo pracy i się nie wyrabiają hehehe

 2. Jola pisze:

  Chcieliście totalnego burmistrza z PSLu, to macie coście wybrali. Bród, smród, stadion miejski… przepiękny i zielsko na przystankach… tak jak w Warszawie u Rafała.. i na nic nie ma pieniędzy… acha i drogi z rakotwórczego destruktu… Chcemy dobrej zmiany w Brwinowie, jak w Pruszkowie…

 3. dajan55 pisze:

  Coś z oświatą w Brwinowie coraz gorzej – nawet krótkiego artykułu nie mogą co niektórzy zrozumieć !.Trzeba przeczytać ze zrozumieniem a pózniej komentować !.

 4. BrwinowskajaPrawda pisze:

  Komuniści z PO-KO-TRZASK.-2050 zarządzający Brwinowem na czele z komunistycznym Burmistrzem zaniedbują miasto , trawy nie są koszone, rowy melioracyjne zarośnięte jak nigdy, deszcz = kałuże, bo nawet nowe drogi nie mają spadków zrobionych. Studzienki deszczowe pozapychane .

 5. Grabarz pisze:

  Wyborcy PiS nie mogli wybrać inaczej. Burmistrz Kosiński to prawdziwie dobra zmiana. Przez 8 lat Polki i Polacy czekali na takiego włodarza. Dziękujemy!

 6. Armagiedon pisze:

  Już tam widzę ruch rowerowy przy tych korkach

 7. Brwinowianin pisze:

  Proszę wrócić się do poprzedniego mojego wpisu, w którym już wtedy pisałem, że Kosiński uprawia tu jedynie marketing, czyli ZADAJE jakiś temat, żeby dać poczucie pozornego rozwoju itp…a że potem nic z tego nie wychodzi to już… „mało ważne” .
  170tys zł chcieli na to przeznaczyć 🙂 ? Żart jakiś ???
  To chyba nie dziwne, że nie wpłynęły żadne oferty !
  Przypomnę, że podobna inwestycję „rondo koło Dino” kosztowało 5,5 miliona zł…
  Frajerów szukają?
  My nie chcemy fuszerek !

  • UglyTroll pisze:

   Przetarg na wykonanie DOKUMENTACJI, czego nie zrozumiałeś?

  • Sąsiadka pisze:

   Od czasu jak p.Kosiński jest Burmistrzem , z zapyziałej dziury Brwinów stał się ślicznym miasteczkiem,więc moim zdaniem nie ma pan racji-duzo zostało zrobione.Bardzo żałuję,że kończy się jego „panowanie” i mam nadzieję na jego rady dla nowego burmistrza.Oby był tak samo skuteczny

   • Brwinowianin pisze:

    Katarzyno, przeczytałem to zdanie –
    „Na to zadanie brwinowski magistrat ma zamiar przeznaczyć 170 tys. zł. ”
    Tak więc za 170 tys to nawet samochodu się nie kupi porządnego he , a oni chcieli cały remont za tyle 🙂 ha ha ha

 8. dgdf pisze:

  w tunelu na chodniku zakaz jazdy rowerami, a wszyscy sobie śmigają i mają to gdzieś. A brwinowski urząd zamiast postawic tam policje na pare dni, nałapać mandatów to równie dobrze ma to gdzieś, gratulacje

  • kapuś pisze:

   A co boisz się że cię przejadą?

   • stary kocur pisze:

    Wystarczy, że taki miglanc uderzy mnie w bark, albo rękę podczas mijania i już mam problem zdrowotny, za który mi nikt nie zwróci, bo miglanc-tchórz oczywiście ucieknie albo na rowerze, albo na hulajnodze. Więc z łaski swojej wsadź dzioba w kubeł i się nie wymądrzaj, jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia.

   • Anonim pisze:

    jest zakaz jazdy rowerami pajacu. Miejsce roweru jest na ulicy, nie na chodniku. wystarczy że lekko tam kogoś potrącisz i będziesz spłacał 200 koła za leczenie do końca swojego marnego życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły