Brwinowski rynek przejdzie remont

Brwinów

Brwinów inwestycjami stoi. Po budowie strefy workout i modernizacji ul. Biskupickiej, burmistrz poinformował o kolejnej nadchodzącej budowie. Tym razem chodzi o gminną część Rynku.

Gminna część Rynku miała być wyremontowana jeszcze latem tego roku, jednak nikt nie chciał podjąć się tego zadania. Dopiero w kolejnym przetargu udało się wyłonić wykonawcę tych robót. Mają się rozpocząć najpóźniej w tygodniu po 8 października.

– Na czas remontu zostaną zaślepione wloty jezdni od strony ul. Powstańców Warszawy i ul. Wiejskiej. Pojazdy spod tunelu pojadą prosto w kierunku kościoła i ul. Biskupicką a dalej ul. Armii Krajowej – informuje burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński.

Jakie prace zaplanowano? Budowę odgałęzień kanalizacji deszczowej i trzech nowych wpustów ulicznych w okolicy przejść dla pieszych. Przejścia dla pieszych ponadto zyskają doświetlenie. Krawężnik wokół wyspy z pomnikiem 36 Pułku Legii Akademickiej zostanie rozebrany i odbudowany, a chodnik między przejściami dla pieszych zostanie wyremontowany. Odnowiony będzie też chodnik w rejonie wlotu ul. Wiejskiej. Tutaj przesunięte zostanie też przejście dla pieszych poza światło słupów energetycznych. Nawierzchnia całego placu będzie sfrezowana i położona na nowo, a na koniec odtworzone będzie oznakowanie pionowe i poziome. Cały remont ma potrwać 3-4 tygodnie.

Dodatkowo jeszcze w tym roku na Rynku będzie montowane doświetlenie przejść dla pieszych przy kościele i przy Pomniku Niepodległości. Tutaj jednak wszystko będzie odbywało się z miejscowymi utrudnieniami na chodnikach

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Brwinowski rynek przejdzie remont”

 1. Brwinowianin pisze:

  HEJ, a o co chodzi z tymi schodami w tunelu ?
  Kosztowały tyle co budowa domu , a oni tylko obłożyli stare schody granitem ? Myślałem, że za blisko pół miliona zł to będzie całkiem nowa konstrukcja ?!
  Rozbój w biały dzień !!!

  • Magdal. pisze:

   @Brwinów to taki ciemnogród, Burmistrz chodzi z głową w chmurach i jednocześnie dyma mieszkańców na kasę ! Bo faktycznie, prawie od miesiąca schody są skończone ale nadal zastawione płotkiem ?
   A te pierwsze bliżej rynku już przeciekają, jakieś źródełko wodne tam jest i oczywiście znowu spartolone pomimo jak wspomniałeś,
   – gigantycznej kwoty za obłożenie starych schodów płytkami.

 2. Tylko pytam pisze:

  Ten pomnik to komu potrzebny?

 3. olo pisze:

  a armata wróci na rynek ?

 4. Idr pisze:

  Remonty jak najbardziej wskazane tylko pytanie od prostego mieszkańca:
  dlaczego w tym samym czasie, przecież będzie paraliż miasta ?

 5. sdafa pisze:

  zaraz, to z brwinowa jak będziemy wyjeżdzać, helikopterem?

  Droga na błonie zamknięta, droga na A2 zamknięta,droga na parzniew niedługo też będzie zamykana XD

  • komuna won ! pisze:

   poczuj się jak w berlinie zachodnim 🙂 w dawnych czasach , i módl się aby komuniści – marksiści nie weszli w dowolnym kolorze . będziecie mieli czas aby na spokojnie przemyśleć kto i co jest ważne w brwinowie i kogo lub co należy zmienić ..

 6. trubadur pisze:

  No to lekko licząc przy tych „rządach” w Brwinowie, tak na oko ze trzy lata będziemy mieli objazdy po łąkach parzniewskich, by się przedostać z jednej strony Brwinowa na drugą. Jak to dobrze, że nie muszę korzystać z tego Rynku. Widać to po remoncie schodów w tunelu. Wkrótce będzie prawie rok odkąd zaczęli gmerać.

 7. Brwinowianin pisze:

  Jeszcze bym pomyślał o likwidacji tych starych słupów elektrycznych przy ul. Wiejskiej . No i mam nadzieję, że już nie będą montować tych żółtych odbojników, które wyglądały jak…”gówno w lesie”
  Nie jest to co prawda remont o jakim byśmy marzyli, bo można było zlikwidować ten pomnik po środku – „dawną armatkę” i zbudować w tym miejscu rondo z prawdziwego zdarzenia. Dzięki temu chodniki zyskałyby dodatkowe metry na szerokości.
  A tak w ogóle to przez samo centrum miasta nie powinna przebiegać droga tranzytowa. Rynek powinien pozbawiony być ruchu tranzytowego , jak jest np w Błoniu.

 8. Truskaw pisze:

  kiedy Piastów?????

 9. Szybciej szybciej pisze:

  A schody w tunelu remontują (za ciężkie pieniadze) od wiosny i nie widać końca. Żeby tutaj tak to się nie skończyło i remont rynku nie trwał latami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły