Brwinowska oświata w remoncie

Brwinów

Wakacje dawno zakończone. Zakończyło się także większość remontów w brwinowskich placówkach oświatowych. Urząd pokusił się o podsumowanie.

Wakacje to najlepszy czas na przeprowadzenie poważniejszych remontów w placówkach oświatowych. Jakie modernizacje przeprowadzono w brwinowskich szkołach?

Ogółem gmina Brwinów na remonty wydała ok. 2,6 mln zł. Największą inwestycją była modernizacja boisk na ZSO w Brwinowie. Jej koszt wyniósł ponad 955 tys. zł (projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł z budżetu Mazowsza). Za te pieniądze przebudowano bieżnię, boiska do siatkówki i koszykówki, a także elementy boiska do piłki nożnej i ręcznej. Prace wykonała firma GREENPOINT Anna Straszewska z Międzybrodzia Bialskiego. Roboty zakończono w sierpniu.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Brwinowie wyremontowano dwie łazienki uczniowskie, dwie dla nauczycieli i jedną dla osób niepełnosprawnych (została wyodrębniona z łazienki dla dziewcząt i fragmentu sklepiku). W łazienkach pojawiły się nowe kafelki, instalacje sanitarne. Wymieniono drzwi i część okien, a także armatura i ceramika łazienkowa. Koszt tej inwestycji to prawie 360 tys. zł. remont przeprowadziła firm ROSART Sp. z o.o. z Warszawy. Roboty ukończono z pierwszym dzwonkiem.

Wyremontowano też budynek świetlicy ŚOPS na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie. Obiekt doczekał się wymiany konstrukcji dachu i nowej blachy. Budynek wzmocniono, ułożono nową podłogę, a elewację pomalowano. Remont wykonany przez Firmę Remontowo-Budowlaną ROGAL wyniósł ponad 238 tys. zł.
Dodatkowo odmalowano wnętrze dwóch przedszkoli samorządowych (nr 3 przy ul. Słonecznej i Filialnym Przedszkola nr 1).

Jakie prace są jeszcze w toku? Kończą się prace modernizacyjne placówki w Otrębusach – pozostała wymiana drzwi i grzejników. Istniejące osłony grzejnikowe przejdą renowację. Koszt remontu to ponad 340 tys. zł, a przeprowadza go Firma Remontowo-Budowlana ROGAL.

W Żółwinie również praca wre. Naprawiana jest elewacja, odnowiono zawilgoconą ścianę. W planach jest np. odtworzenie drzwi i daszek nad schodami. Koszt całego remontu to ponad 244 tys. zł. Prace wykonywane przez firmę ROSART mają zakończyć się do koca listopada.

Na rozbudowę placu zabaw czeka Przedszkole nr 1 przy ul. Lilpopa w Brwinowie. Mają pojawić się tam nowe atrakcje, a także zadaszona piaskownica, huśtawki wahadłowe, domek do zabawy itd. Plac zabaw ma być oddany do 5 grudnia. Remont przeprowadzi firma NOVA za ponad 480 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Brwinowska oświata w remoncie”

  1. KomsomolskajaPrawda pisze:

    Gdyby rządzili komuniści i antypolacy z PO-KO-TRZASK.2050 to te pieniążki zasiliłyby prywatne kieszenie partyjnych koleszków…
    A tu paczaj no, PiS rządzi i każą modernizować ???
    OJ NIEŁADNIE NIEŁADNIE !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły