Brwinów: Budżet ośrodka kultury mniejszy o 60 tysięcy

Region

Na ostatniej sesji rady miasta komisja kultury zmniejszyła budżetGminnego Ośrodka Kultury o 60 tysięcy złotych. To uszczuplenie oferty kulturalnej dla mieszkańców Brwinowa - ubolewa dyrektor GOK Wojciech Kwiatek.

Decyzja ta wpisuje się w spór polityczny, trwający w Brwinowie od długiego czasu. Wniosek o zmniejszenie budżetu GOK złożył radny Krzemiński, przewodniczący komisji kultury. Rada podjęła decyzję o przesunięciu środków na rzecz biblioteki w Otrębusach.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Brwinów dyrektor GOK opublikował oświadczenie, w którym wyjaśnia powody zmniejszenia budżetu ośrodka. Można w nim przeczytać, że decyzja rady jest karą za niewyrażenie przez dyrektora zgody na sfinansowanie komercyjnych koncertów w ramach planowanej Brwinowskiej Wiosny Artystycznej. Kwiatek twierdzi, że w miejsce koncertów proponował inne, artystycznie wartościowe imprezy muzyczne i edukacyjne, które zostały odrzucone przez komisję kultury i organizatorów imprezy. Dyrektor podkreśla, że zabranie pieniędzy jego instytucji jest karą za polityczną „niesubordynację”.

Jak widać spór polityczny w Brwinowie trwa. Pod koniec kwietnia pisaliśmy o tym, że burmistrz Brwinowa nie otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2009 (czytaj tutaj). Zwolennicy burmistrza zostali przegłosowani stosunkiem głosów 9 za do 11 przeciw. Był to piąty raz z rzędu, kiedy Guzik nie dostał absolutorium przez dwie kadencje sprawowania władzy w Brwinowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.