Komorowski zwycięzcą prawyborów PO

Region

Dziś (27 marca 2010) o godz. 11 ogłoszone zostały wyniki wewnętrznych prawyborów Platformy Obywatelskiej, które wyłonić miały kandydata tego ugrupowania do jesiennych wyborów na urząd Prezydenta RP.

Mieliśmy odwagę podjąć wyzwanie, którego nikt przed nami nie podejmował – powiedziała przewodnicząca komisji wyborczej Hanna Gronkiewicz-Waltz, tuż przed ogłoszeniem wyników wyborów.

W przeprowadzonym głosowaniu największą ilość głosów oddanych przez członków PO zdobył aktualny Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski, który wynikiem 68,5 proc. oddanych głosów  pokonał swojego kontrkandydata szefa MSZ Radosława Sikorskiego – 31,5 proc.

Cieszę się bardzo z wyniku. Traktuję te głosy jako wielkie wyróżnienie i zobowiązanie -. oświadczył Bronisław Komorowski. Dziękuję mojemu konkurentowi za dobrą i uczciwą walkę.

Pewnym zaskoczeniem była stosunkowo niska frekwencja wyborcza. Udział w prawyborach wzięło tylko niespełna połowa uprawnionych do głosowania członków platformy (47,47%). Pomimo słabej frekwencji prawybory uważa się za sukces.

Kandydat Platformy Obywatelskiej w wyborach na Prezydenta RP, obecny Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski jest również związany naszym regionem i z Pruszkowem. W latach od 1959 do 1966 uczęszczał do szkoły podstawowej nr 6, a obecnie jest Honorowym Przewodniczącym Komitetu Budowy Muzeum Dulag 121.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.