Brak wody spowoduje utrudnienia w szkołach

Region

Zapowiadaliśmy już przyszłotygodniowe wyłączenie wodociągu, co spowodować może utrudnione funkcjonowanie wielu instytucji, a nawet zamknięcie restauracji.

Wody zabraknie od godz. 23.00 w poniedziałek do 6.00 w czwartek. Szczegóły przedstawialiśmy tutaj.

Zakręcone kurki przez MPWiK to nie tylko problem dla lokatorów bloków i domów. To, w najgorszym razie, może nawet spowodować zamknięcie restauracji. Taki scenariusz przewiduje m.in. Krzysztof Kłapa z McDonald's Polska. – Takie sytuacje w Polsce już się zdarzały. Może dojść do tego, że zamkniemy, ale kierownictwo podejmować decyzje będzie na bieżąco – powiedział.

Akurat w restauracji McDonald's nie ma naczyń do mycia. Problem jest jedynie z higieną osobistą. Pracownicy muszą bowiem często myć ręce. Woda oczywiście potrzebna jest również w toaletach zarówno dla klientów, jak i personelu.

Gorsza sytuacja może być np. w pizzerii Da Grasso, gdzie dania podaje się na tradycyjnej zastawie. – Jeśli faktycznie nie będzie wody, to będziemy musieli zamknąć lokal – powiedział nam jeden z kierowników.

Z problemem braku wody będą musiały poradzić sobie placówki oświatowe. W szkole podstawowej nr 8 na pewno będzie zmienione menu na stołówce. Jak powiedziała nam dyrektor Lucyna Rutkowska, podane zostaną np. odgrzewane naleśniki. O braku wody zostaną powiadomieni rodzice, którzy zaopatrzą dzieci w większą ilość picia i tzw. mokre chusteczki czyszczące. Dyrekcja rozważa jeszcze skrócenie lekcji.

Problemu nie będą miały szpitale, które mają własne ujęcia wody.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.