Brak wody: lokalizacja beczkowozów do poprawy

Region

MPWiK wyznaczyło miejsca, gdzie na czas zakręconych kurków z wodą będą stały beczkowozy. Według nas rozmieszczenie to wymaga korekt.

W komunikacie, który publikowaliśmy tutaj, czytamy, że zupełny brak wody obejmie osiedle Michałowice, Opacz, Reguły, cały Piastów, pruszkowskie dzielnice Gąsin i Tworki. Na Ostoi, Żbikowie, w centrum Pruszkowa i na osiedlu Prusa ciśnienie wody będzie znacznie obniżone. W komunikacie nie ma mowy o sytuacji na osiedlu Staszica.

Na terenie Ursusa, Michałowic, Piastowa, Pruszkowa rozmieszczonych zostanie dziewięć beczkowozów. MPWiK nie ma ich więcej. Według opublikowanego planu o zbiorniku z wodą mogą zapomnieć mieszkańcy Gąsina. Jednocześnie w okolicach osiedla Staszica i Prusa zostaną postawione aż trzy beczkowozy. Należy jednocześnie pamiętać, że na osiedlu Staszica jest jeszcze studnia oligoceńska.

– Lokalizacja ustalana była w porozumieniu w władzami. Mieliśmy też swoje rozeznania. gdzie są największe skupiska ludzi – powiedział nam Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy MPWiK. – Mamy tylko dziewięć beczkowozów, nie ma zatem możliwości, aby postawić jeden przy każdym osiedlu – dodał.

Po naszej interwencji lokalizacja ma być jeszcze raz przemyślana. – Mamy jeszcze czas na ewentualne zmiany – przyznał Milczarczyk.

Niedoskonały jest również system rozmieszczenia beczkowozów w Piastowie. Przy ul. Wysockiego znajduje się ujęcie wody oligoceńskiej, a jeden z beczkowozów stanie na pobliskiej ul. Łukasińskiego. Jednocześnie w południowej części miasta mieszkańcy będą mogli liczyć jedynie na „oligocenkę” przy ul. Popiełuszki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.